Košičan surovo dobil priateľku, už je vo väzbe

910x
28. Júl 2023
Muž surovým spôsobom dobil svoju priateľku, čelí obvineniu a je stíhaný väzobne
(Zdroj: archív) 

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice - okolie po vykonaní potrebných procesných úkonov a zabezpečení dôkazov obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví, spáchaným závažnejším spôsobom konania 54-ročného muža z Košíc.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, muž pred pár dňami surovým spôsobom fyzicky napadol svoju 24-ročnú priateľku v rodinnom dome v jednej z obcí v okrese Košice - okolie. Brutálnemu útoku predchádzala ich vzájomná slovná hádka a asistoval aj alkohol.
 
(Zdroj: archív) 
 
Obvinený muž svoju priateľku udieral do rôznych častí tela, a to takou intenzitou, že mladú ženu odhodilo až do vedľajšej miestnosti a narazila do dverí vedúcich do špajze. Podľa predbežnej lekárskej správy mladá žena pri útoku utrpela ťažké zranenia a je hospitalizovaná v nemocnici.

Ihneď, ako sa o skutku polícia dozvedela, podozrivého muža obmedzila na osobnej slobode a putoval do cely policajného zaistenia. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a zaistila stopy, ktoré už skúmajú experti.

Vyšetrovateľ PZ predložil prokurátori podnet na vzatie obvineného muža do väzby, ktorý sudca akceptoval. Obvinenému mužovi za tento zločin spáchaný surovým spôsobom, a na chránenej osobe, po dokázaní viny hrozí až 12 rokov vo väzení.
(11:45, red.)
Diskusia
Pridať komentár