ZŠ s MŠ Pod Vinbargom zorganizovala výmenný pobyt žiakov z viacerých krajín

1274x
20. November 2019
Erasmus + 
Videreportáž
 
Základná škola s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove počas druhého novembrového týždňa hostila partnerov z Poľska, Severného Macedónska a Turecka v rámci medzinárodného projektu Erasmus +. Ide o výmenný pobyt, ktorý trvá dva roky a počas ktorého žiaci navštevujú iné krajiny a zdokonaľujú sa v anglickom jazyku.
 
V pondelok vo vestibule školy prebehlo privítanie hostí zo zahraničia, organizátori si pripravili bohatý program od pondelka do piatka. Pripravená bola tiež prehliadka mesta, prijatie u primátora, zhliadnutie pamiatok v meste či návšteva Bardejovských Kúpeľov.
 
POZRITE SI FOTOGALÉRIU:
 
"Téma projektu je Empatia, cesta k človeku a je zamerana na občiansku výchovu v rámci tejto témy bude prichystaných 10 aktivít pre žiakov v anglickom jazyku. Tak určite im dá ten pocit empatie, ktorá je téme projektu a samozrejme komunikačné zručnosti v angličtine, keď že jazykom projektu je anglický jazyk ich to posunie v tej komunikačnej istote určite," prezradil Ján Šoltés, učiteľ ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.
 
Pre školu nejde o prvý takýto výmenný projekt. "V rámci erazmus projektov je to náš 3-4 projekt takže už máme v tom smere už isté skúsenosti. Každé stretnutie je na báze výmenných pobytov, takže už sme tu mali množstvo žiakov s množstva krajín," dodal J. Šoltés.
(18:55, B. Slivková)
Diskusia
Pridať komentár