Štartujú jarné prázdniny

859x
28. Február 2020
Jarné prázdniny
Na Slovensku sa sedemnásteho februára začali jarné prázdniny. Ako prvý si od školských lavíc oddýchli žiaci a študenti západného Slovenska, konkrétne Bratislavský, Nitrianský a Trnavský kraj.
 
Ďalší týždeň čakal oddych žiakov stredoslovenského kraja a to Banskobystrického, Žilinského a Trnavského.
 
Od druhého marca sa začnú jarné prázdniny pre východ republiky a to pre Košický a Prešovský kraj. Žiaci základných a stredných škôl si od vyučovania a školských povinnosti oddýchnu v termíne od 2. do 6. marca. Študenti zasadnú do lavíc v pondelok 9. marca.
 
Počas prázdninového týždňa je pripravený bohatý program pre rodičov a deti.
 
Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove si pre prázdninujúce deti a ich rodičov pripravilo Jarné prázdninové dielničky pre deti počas ktorých budú vyrábať rôzne veci a každý deň bude zameraný na niečo iné. V pondelok to bude záhradnícky deň, v utorok EKO DEŇ. V stredu budú detičky môcť ukázať svoju šikovnosť na dni šikovných ručičiek. Štvrtok okúsia svoje malé kuchárske znalosti pri pečení veľkonočnej bábovky na kuchárskom dni. V piatok si chlapci a dievčatá pripravia veľkonočné dekorácie a upletú veľkonočné korbáče.
 
 
Jarné prázdninové dielničky sa budú konať od 2. marca do 6. marca v čase od 9.00 do 12.00 a je určený pre deti od osem rokov.
 
Stredisko Lipka organizuje počas jarných prázdnin detský tábor pre deti od 6 – 10 rokov.
 
Kultúrne turistické centrum a dráčik Ohniváčik si pre deti pripravilo Prázdninovú dračiu čitáreň a tvorivé dielničky, ktoré sa uskutočnia v termíne od 3. do 5. marca denne od 9.00 do 12.00 hod. Vstup je voľný.
(14:34, Š. Mamčáková)
Diskusia
Pridať komentár