Škôlkárska olympiáda sa vydarila

686x
28. Marec 2018
V Bardejove vyvrcholil projekt Deti na hokej záverečnou olympiádou. Podujatie organizoval klub Mládež HC 46 Bardejov a od novembra do marca sa do neho zapojilo sedem materských škôl.
 
„Táto akcia bola vyvrcholením celého nášho projektu Deti na hokej, ktorý sme realizovali od novembra. Projektu sa zúčastnilo približne 220 detí. Venovali sa im licencovaní, kvalifikovaní tréneri. Musím povedať, že deti boli neskutočne šikovné. Napríklad škôlka, ktorá začala v novembri s 35 odrážadlami, tak v januári už nepotrebovala ani jedno,“ hovorí Tomáš Ivan, prezident klubu.
 
Škôlkárska olympiáda bola rozdelená na dve časti. Najprv si škôlkárske družstvá, vytvorené zo siedmych členov, zasúťažili v rýchlostnej disciplíne a následne pretekali v korčuľovaní medzi kužeľmi.
 
S hokejom aj na dedinu
„Som veľmi rád, že prišiel aj hosť tohto podujatia, Rastislav Staňa, ktorý veľmi rád podporuje takéto akcie. Škoda, že neprišiel ešte aj Michal Handzuš, ktorý musel odletieť do zahraničia. Je to veľmi dobrá akcia, ktorá priblíži deťom korčuľovanie. Môžem povedať, že v tejto sezóne sa nám podarilo aspoň dva krát ísť s hokejom, korčuľovaním za deťmi do dedín, kde majú prírodný ľad,“ informoval T. Ivan.
 
Všetky deti dostali v závere olympiády pamätnú medailu, škôlky dostali pamätný pohár. Tie deti, ktoré sa zúčastnili priamo finále, dostali aj dresy, v ktorých súťažili.
 
V Bardejove nechýbal ani Rastislav Staňa
„Veľmi rád podporím každú jednu akciu, ktorá je spojená s deťmi a so športom, keďže si myslím, že je veľmi dobré a zdravé pre deti, aby športovali, aby boli v nejakom kolektíve a aby mali z toho srandu. Bol som v Bardejove aj minulý rok na akcii, ktorú robil Slovenský zväz ľadového hokeja, Deti na hokej. Keď mám čas, tak každú jednu akciu, ktorá je spojená so športom a hlavne deťmi veľmi rád podporím,“ uviedol Rastislav Staňa, ktorého netreba bližšie predstavovať a pokračoval: „Myslím si, že dnešná akcia je super. Priviesť deti k športu, hlavne v škôlkarskom veku, aby už mali nejaké návyky, je super a o to ľahšie sa ich dostane na šport, keď už sú na základnej škole. Či už je to hokej alebo nejaký iný šport, je úplne jedno, len aby tie deti mali pohyb.“
 
Škôlky, ktoré sa zúčastnili podujatia Deti na hokej: MŠ pri ZŠ Pod Vinbargom, MŠ Komenského 47, MŠ Komenského 24, MŠ Vinbarg, MŠ Nový sad, MŠ Nábrežná a MŠ Gorkého.