Mesto Košice sa chystá zlepšiť kvalitu škôl

1051x
14. Júl 2023
Košice v lete investujú takmer 600 000 eur do skvalitnenia svojich škôl
Mesto skvalitňuje školy (Zdroj: Košice - Mesto Košice)
 
Takmer 600 000 eur preinvestuje mesto Košice počas letných prázdnin do zlepšovania kvality svojich základných a materských škôl.
 
Stavbári v júli a v auguste na zhruba každej tretej škole v meste vynovia triedy, chodby, sociálne zariadenia, rozvody vody či gastrozariadenia. Oddýchnutých školákov potešia v septembri aj nové skrinky, koberce, vyučovacie pomôcky a najmenších škôlkarov aj hračky. Nový náter počas prázdnin dostanú kuchyne, chodby a vybrané priestory škôlok.
 
Vynovovať sa budú aj triedy (Zdroj: Košice - Mesto Košice)
 
Pracuje sa aj na oprave fasád, oplotení, vonkajších terás, striech a výmene okien. Stavebné práce sa postupne začínajú vykonávať v MŠ Smetanova, MŠ Nešporova, MŠ Azovská, MŠ Ipeľská, MŠ Miškovecká, MŠ Povstania českého ľudu 11, MŠ Turgenevova, MŠ Humenská, MŠ Trebišovská, MŠ Čínska, MŠ Čordákova, MŠ Barca, MŠ Bernolákova, MŠ Dénešova, MŠ Jaltská, MŠ Kežmarská, MŠ Oštepová, MŠ Ovručská, MŠ Poľov, MŠ Šafárikova trieda, ZŠ Drábova, ZŠ Starozagorská a ZŠ Janigova.
 
Pracuje sa aj na vonkajšej časti budovy (Zdroj: Košice - Mesto Košice)
 
Zároveň sa v takmer 40 MŠ uskutočnia opravy na detských ihriskách v celkovej výške 40 000 eur. V rámci opravy ihrísk sa realizuje aj výmena dosiek na lavičkách a na pieskoviskách ako aj výmena, resp. doplnenie piesku v pieskoviskách. Mesto okrem toho pokračuje aj v stavebných prácach na rozšírení materskej školy Oštepová. Investícia v celkovej hodnote zhruba 1,7 milióna eur je financovaná najmä z eurofondov a práce by mali byť hotové začiatkom septembra.
(13:20, red)
Diskusia
Pridať komentár