Mestská plaváreň v Košiciach dostane na prestavbu vyše 8,34 milióna eur

539x
26. Júl 2023
Vláda schválila viac ako osem miliónov eur na prestavbu košickej mestskej plavárne na olympijské centrum
(Zdroj: FB Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice
 
Vláda SR schválila návrh na poskytnutie finančných prostriedkov v sume viac ako 8,34 milióna eur zo zdrojov Fondu na podporu športu na projekt prestavby Mestskej krytej plavárne na Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach (NOCKE) ako športovej infraštruktúry národného významu.
 
Návrh v stredu na rokovanie vlády predložil minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Daniel Bútora. Aktuálny rozpočet projektu na základe výsledku verejného obstarávania je približne 16,7 mil. eur, pričom Mesto Košice je v spolupráci z dcérskou spoločnosťou Tepelné hospodárstvo (TEHO) pripravené zabezpečiť 50-percentné finančné krytie rozpočtu z vlastných zdrojov.
 
(Zdroj: FB Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice)  
 
Nový športový stánok sa stane dejiskom domácich a medzinárodných súťaží vo vodnom póle, plávaní a synchronizovanom plávaní. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku postaví vranovská spoločnosť Betpres, ktorá spomedzi troch záujemcov uspela vo verejnej súťaži s cenou 16,68 milióna eur bez DPH. Ak všetko pôjde hladko, športová verejnosť v meste by si v NOCKE mohla zaplávať v prvej polovici roku 2025. 
 
Počas prestavby vymenia pôvodné železobetónové bazénové teleso za nový nerezový bazén, ktorý bude spĺňať požiadavky FINA. Bude v ňom desať plaveckých dráh, v menšom bazéne zostanú po úprave tri plavecké dráhy. Oba bazény budú po novom oddelené pevnou stenou.
 
(Zdroj: FB Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice)  
 
Tým bude možné oddeliť tréningové priestory pre verejnosť a športové kluby. Zároveň v bazénovej hale dôjde k úprave tribúny, keď sa existujúce drevené lavice nahradia plastovými sedačkami s celkovou kapacitou 590 miest na sedenie. Na prízemí za recepciou budú šatne pre verejnosť. Na poschodí vzniknú priestory pre športovcov a kluby.
 
Celkovo pribudnú šatne pre štyri kluby s hygienickou časťou ako aj zázemie pre rozhodcov, médiá a klubovú činnosť. Do suterénu pod administratívnou časťou budú premiestnené priestory pre oddychové a relaxačné aktivity. V pláne je zriadenie moderných prevádzok fitnes, wellness a priestorov pre masáže so samostatným zázemím. Aj táto relaxačná časť NOCKE bude mať prepojenie na bazénovú časť, čím vznikne multifunkčný celok s prepojením všetkých športových relaxačných a oddychových funkcií.
(14:55, red.) 
Diskusia
Pridať komentár