Sociálny podnik Košického kraja si počas leta posvietil najmä na školy

823x
09. August 2023
Sociálny podnik Košického samosprávneho kraja poskytuje nové pracovné príležitosti aj životné šance východniarom
(Zdroj: FB KSK
 
Aktuálne zamestnáva 18 ľudí v troch divíziách, a to Stavba, Dom a záhrada či Upratovanie.
 
O ich služby je aj počas leta veľký záujem, ide predovšetkým o stavebné práce či maľovanie. Už teraz sú v rokovaniach s ďalšími zákazníkmi aj mimo Košického kraja. Malo by ísť o poskytovanie služieb pre štátne podniky z Popradu či z Prešova.
 
„Každý človek, ktorý našiel uplatnenie v krajskom sociálnom podniku, má za sebou neľahký životný príbeh. Táto práca im prináša nový pohľad na život aj ich vlastné, niekedy prvé pracovné skúsenosti. Teším sa, že každá divízia usilovne pracuje aj počas leta. Cez prázdniny sa zamestnanci zameriavajú na rekonštrukcie župných škôl a školských internátov," informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
(Zdroj: FB KSK)  
 
„Obnovujú napríklad kabinety SPŠ – elektrotechnickej v Košiciach, maľujú priestory Obchodnej akadémie na Watsonovej, rekonštruujú učebne košických gymnázií na Šrobárovej a Opatovskej, no pod ich rukami dostávajú nový vzhľad aj objekty Ministerstva vnútra SR,“ dodal Trnka.
 
 
Najväčší záujem je o maľovanie priestorov, no skúsenosť majú aj so zatepľovaním rodinných domov. Na zákazkách pracujú systematicky a podľa harmonogramu a tímy posilňujú priebežne, keďže sociálny podnik môže znevýhodneného človeka zamestnať najviac na dva roky. Vzhľadom na dopyt po ich službách sú najviac vítaní východniari so záujmom o pozíciu odborného stavebného robotníka. Personál sociálneho podniku sa podpísal aj pod inovatívny projekt výstavby komunitného centra na sídlisku Luník IX.
 
(Zdroj: FB KSK)  
 
„Do konca roka máme v pláne spolupracovať s Univerzitnou nemocnicou Sv. Michala v Košiciach v rámci divízie stavby. Rozbehli sme už aj procesy a prípravu tzv. memoranda o spolupráci s Charitným domom sv. Alžbety na Bosákovej ulici v Košiciach. Ich klienti by tak mohli začať s pracovnými príležitosťami práve u nás. Pridajú sa ku kolegom, ktorým okolnosti priniesli životný zvrat. Či už ide o zdravotné znevýhodnenie, náhly odchod milovaného blízkeho, ale aj neresti, akou je alkohol. Títo ľudia už svoju minulosť nezmenia, no rozhodli sa napredovať a dať si ďalšiu šancu,“ dodal konateľ SP KSK Marek Čigaš.
 
V prípade záujmu o prácu sa východniari s ťažkou životnou situáciou dozvedia všetky dôležité informácie na webovej stránke www.spksk.sk.
(11:30, red.) 
Diskusia
Pridať komentár