NAKA zadržala bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara

1423x
11. August 2023
NAKA zadržala Tibora Gašpara
Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB NAKA) 
 
Dnes (v piatok 11. augusta) v skorých ranných hodinách policajti NAKA zadržali bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.
 
Informáciu uviedol na sociálnej sieti jeho syn advokát Pavol Gašpar a pre Aktuality.sk ju potvrdili dva od seba nezvislé zdroje. Okrem Gašpara mali policajti zadržať aj Romana Stahla, ktorý viedol napríklad vyšetrovací tím Novinár, dôvodom má byť korupcia.  
 
Ako napísal Pavol Gašpar na sociálnej sieti, išlo o zadržanie bez domovej prehliadky, „z čoho je jasné, že ide o sólo akciu Lipšicovej ÚŠP a Hamranovej NAKA“. Zadržanie svojho otca označil za „predvolabný cirkus". 
 
Tibor Gašpar. (Zdroj FB archív)  
 
Fico označil zadržanie Gašpara za prejav zúfalstva a chrapúnstva NAKA a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). „Na takýto útok proti najsilnejšej opozičnej politickej strane šesť týždňov pred voľbami neexistuje žiadny iný dôvod, len poškodenie Smeru-SD a pomsta Tiborovi Gašparovi za jeho usilovné odkrývanie špinavostí NAKA a ÚŠP," napísal Fico na sociálnej sieti.

Považuje to za hrubý nedemokratický zásah do priebehu volieb." Gašpar je na deviatom mieste kandidátnej listiny Smeru-SD do parlamentných volieb. 
 
Na policajnú akciu reagoval Róbert Fico aj prezidentka Zuzana Čaputová. (Zdroj FB archív)
 
Fico ďalej vyhlásil, že o policajnej akcii vopred vedela a schválila ju aj prezidentka. Zuzana Čaputová vzápätí poskytla k týmto výrokom stanovisko.
 
„Tvrdenie, že prezidentka dopredu vedela, či dokonca mala dať súhlas s akoukoľvek policajnou akciou, je ďalšie nehorázne klamstvo Roberta Fica. Zároveň chápe, že je pre neho nepredstaviteľné, že by polícia mohla fungovať bez politického riadenia, či zasahovania do jednotlivých prípadov.

Prezidentka opakovane tvrdí, že v každej demokracii je stíhanie predstaviteľov politickej opozície citlivá vec, ktorá môže vyvolávať rôzne reakcie, o to viac je potrebné, aby tieto kroky polícia vysvetlila verejnosti v medziach, ktoré jej zákon umožňuje.

(9:05, red.)  
Diskusia
Pridať komentár