VIDEO | Stropkovský jarmok zaplnil mesto dobrou náladou, kultúrou, hudbou a remeslami

1206x
11. August 2023
Záver prvého augustového týždňa patril v Stropkove už 27. tradičnému Stropkovskému jarmoku
 
 
Tento rok pripravilo mesto pre svojich obyvateľov a návštevníkov bohatý kultúrny, hudobný, remeselný, ale aj gastronomický program.
 
Na úvodnej konferencii delegácií partnerských miest sa v reprezentačnej sále Stropkovského kaštieľa v piatok popoludní zišli zástupcovia šiestich partnerských miest Stropkova.
 
 
Na konferencii v kaštieli sa zišli zástupcovia partnerských miest. (Zdroj: AHOJ TV) 
 
„Naša spolupráca s mestom Stropkov trvá už desať rokov a musím povedať, že máme veľmi dobré vzťahy. Ja osobne som tu v Stropkove prvýkrát a teším sa hlavne na to, že budem môcť spoznať tunajšiu kultúru ako aj históriu Stropkovského jarmoku,“ povedal Boris Karpus primátor partnerského mesta Novovolynsk na Ukrajine.
 
„S mestom Stropkov spolupracujeme prakticky už 20 rokov. Odkedy sme vstúpili do Európskej únie, spolupracujeme aj na realizácii spoločných projektov v oblasti kultúry, športu a turistiky. Potom aj na väčších, infraštruktúrnych európskych projektoch,“ povedal starosta partnerskej gminy Korczyna z Poľska, Ján Zych.
 
 
Výstava „Sklo, ručne tvarovaná hmota“ v rytierskej sále kaštieľa. (Zdroj: AHOJ TV)  
 
Po konferencii privítal primátor mesta Ondrej Brendza v rytierskej sále kaštieľa pozvaných hostí a spolu so zástupcom riaditeľa Krajského múzea v Prešove Samuelom Brussom, otvoril výstavu s názvom „Sklo, ručne tvarovaná hmota“. Delegácie, hostia a zástupcovia mesta sa potom presunuli na Stropkovské námestie, kde jarmok presne o štvrtej popoludní primátor oficiálne otvoril.
 
„Náš jarmok je jedinečným podujatím, na ktorý sa tešíme celý rok. Tento rok sme mali pripravený program, ktorý verím, urobil radosť všetkým obyvateľom aj návštevníkom nášho mesta a nášho jarmoku," povedal primátor Stropkova Ondrej Brendza. 
 
Primátor a jeho hostia otvorili na námestí Stropkovský jarmok. (Zdroj: AHOJ TV)  
 
Pri príležitosti otvorenia Stropkovského jarmoku primátor verejnosti predstavil veľkolepý projekt obnovy mestského hradu na Stropkovskom námestí. Atraktívnou súčasťou jarmoku bola aj tento rok ulička remesiel, kde mali ľudia možnosť vidieť rôznych remeselníkov a tradičné remeslá si aj prakticky vyskúšať.
 
Okrem kultúrneho a hudobného programu na pódiu, nabitého zvučnými menami ako Kandráčovci, Peter Nagy, Medial Banana, Aya, Bon Jovi Revival či Basawel, si mohli jarmočníci na námestí po tri dni vychutnávať aj lahôdky a gurmánske špeciality či desiatky stánkov so spotrebným tovarom na Hlavnej ulici. No a tých najmenších samozrejme najviac lákali kolotoče a rôzne iné zábavné jarmočné atrakcie.
(12:45, red.) 
Diskusia
Pridať komentár