Vďaka susedkinej všímavosti zlodeja prichytili priamo pri čine

926x
11. August 2023

Vďaka susedkinej všímavosti zlodeja prichytili priamo pri čine

Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB Polícia SR - Košický kraj) 
 
V utorok 8. augusta krátko po jednej hodine v noci bolo na tiesňovej linke 158 prijaté oznámenie, že do jedného z michalovských rodinných domov zavítala nečakaná návšteva.
 
Všetko videla všímavá suseda z neďalekého domu, ktorá okamžite zalarmovala políciu. V tlačovej správe o udalosti informuje košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Po príchode na miesto policajti zistili, že je rozbitá sklenená výplň okna na garáži. Majiteľka o tom, že sa v jej dome nachádza cudzia osoba, nevedela. Oznámili jej to až policajti, ktorí ju odviedli bez ujmy na zdraví do bezpečia.

Neznámy muž sa medzitým ukryl v pivničných priestoroch domu. Na výzvy policajtov, aby opustil interiér domu a vyšiel von s rukami nad hlavou, nereagoval, preto policajti vstúpili do domu, kde našli muža ukrytého v suteréne. Ani tam na výzvy policajtov na opustenie priestoru nereagoval, no policajti ho na mieste spacifikovali a z domu vyviedli von.

Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB Polícia SR - Košický kraj)  
 
Po zdokumentovaní miesta udalosti a stôp, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie, bolo začaté trestné stíhanie a po vykonaní potrebných procesných úkonov policajný vyšetrovateľ z Michaloviec 34-ročného muža z okresu Kežmarok obvinil z prečinu porušovania domovej slobody.
 
Za to mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov. „Michalovský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného, v minulosti niekoľkokrát súdne trestaného muža do vyšetrovacej väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Michalovciach akceptoval a muž sa už v súčasnej dobe nachádza vo väzbe,“ uviedla na záver košická krajská policajná hovorkyňa.
(14:30, red.) 
Diskusia
Pridať komentár