Policajti poskytli pomoc napadnutej žene. Žiaľ, tá svojim zraneniam podľahla

2541x
22. August 2023
Žena svojim zraneniam podľahla
Policajti pomáhali pri záchrane života 
 
Hliadka Mestskej polície mesta Košice ukončovala v nedeľu 20. augusta v ranných hodinách cca o 6.00 hod. svoju služobnú činnosť a zaparkovala služobné motorové vozidlo na rampovom parkovisku Magistrátu mesta Košice.
 
V tom okamihu však policajti začuli hlasné volanie o pomoc: „Pomoc, pomoc polícia."
 
Hliadka spozorovala v jednom z bytových domov na Brigádnickej ulici osobu na balkóne, ktorá však bola vzápätí ihneď vtiahnutá do bytu.
 
 
Následne boli za ňou zabuchnuté balkónové dvere. Hliadka MsP preto okamžite dorazila pred bytový dom a rýchlo vybehla po schodoch k inkriminovanému bytu.
 
Príslušníci MsP tam pri výťahu spozorovali ženu staršieho veku, ktorá bola opretá o výťahové dvere, pričom okolo nej sa nachádzalo značné množstvo krvi.
 
 
Hliadka bezodkladne privolala záchranku a tiež požiadala o pomoc ďalšie policajné posily. Policajti sa zranenej žene snažili pomôcť, prikladali jej uteráky na hrudnú časť a stláčali rany, aby zabránili silnému krvácaniu.
 
Taktiež sa snažili so ženou komunikovať, tá im však už neodpovedala. Po 5 minútach žena prestala dýchať a preto policajti začali s jej resuscitáciou. Žiaľ, ženu sa už nepodarilo zachrániť a svojim zraneniam podľahla.
 
Osobu podozrivú zo spáchania tohto činu napokon zadržali kolegovia z Policajného zboru SR.
(19:23, Mestská polícia Košice)
Diskusia
Pridať komentár