Turistická mapa Západných Tatier - Roháčov bude mať nové vydanie

1512x
27. August 2023
Nielen kniha, ale aj rozšírená realita 
Roháčske plesá 
 
Kartografický tím z bývalého Vojenského kartografického ústavu v Harmanci, už pôsobiaci v Kynceľovej pri Banskej Bystrici, pripravuje nové vydanie mapy Západných Tatier – Roháčov. Avšak nielen na papieri, ale aj prostredníctvom aplikácie z rozšírenou realitou budete môcť nazrieť ponad tatranské hory.
 
Západné Tatry sú turistická oblasť na východnom Slovensku. Nachádzajú sa pri poľských hraniciach a zahŕňajú časti ako sú Roháče, Kamenistá či Račková dolina. Toto územie je bohaté na prírodné krásy, nájdete tu množstvo turistických trás a chodníkov, ktoré vás prevedú cez úchvatné scenérie. Jedným z najznámejších miest v tejto oblasti sú práve Roháčske plesá. Hory ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu a je veľmi obľúbeným miestom turistov.
 
 
Desiata aktualizácia
 
Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 112 – Západne tatry- Roháče vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s rôznymi ďalšími údajmi. Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 112 (TM 112), toto bude jej desiate vydanie.
 
Rozšírená realita nad papierovou mapou
 
Nad touto mapou bude funkčná aj nová mobilná aplikácia CBS Map Explorer. Tá na displeji smartfónu nad rozprestretou mapou zobrazí informácie o konkrétnych miestach, na ktoré užívateľ namieri a povie mu, čím sú tieto lokality zaujímavé.
 
Desiata aktualizácia 
 
Redakčná práca priamo v regióne
 
Pre úspech projektu je nutná aj práca v teréne, priamo v regióne. Podrobnosti o zmenách pomáha zisťovať regionálny projektový manažér, Peter Mišina.
 
„Lokalita Západných Tatier je ozaj rajom pre turistov, je to jedna z najkrajších častí Slovenska a mám veľkú radosť, že môžem byť súčasťou tímu ľudí, ktorí sa budú podieľať na hĺbkovej aktualizácii tohto kraja. Už teraz viem, že sa môžete tešiť na presné a aktuálne informácie, čo vidieť, čo zažiť ale hlavne čo ochutnať lebo bez toho, akoby výlet ani nebol,” dodáva Mišina.
(13:07, PR)
Diskusia
Pridať komentár