Štvrtkový večer patril v Košiciach futbalu, v teréne boli stovky policajtov

2073x
02. September 2023
Trnavčania si na košickom trávniku vybojovali postup
Policajti sprevádzali fanúšikov Spartaka počas celého pochodu 
 
Na trávnik vypredanej novej košickej futbalovej arény sa vo štvrtok (31.8.) večer postavili mužstvá SC Dnipro-1 (Ukrajina) a Spartak Trnava (Slovensko), aby si jedno z nich vybojovalo postup do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.
 
Keďže zo strany organizátora bol zápas vyhlásený za rizikový, na pleciach nielen organizátorov, ale predovšetkým polície, bolo pripraviť také bezpečnostné opatrenia, aby sa nielen domáci obyvatelia metropoly východy, ale aj návštevníci, ktorí do druhého najväčšieho slovenského mesta zavítali, cítili bezpečne.
 
V spolupráci s kolegami z Mestskej polície Košice viac ako 450 príslušníkov Policajného zboru z rôznych útvarov v pôsobnosti okresných riaditeľstiev Košického kraja, Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Prezídia Policajného zboru i ďalších krajských riaditeľstiev na území Slovenska, dohliadalo nielen na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ale aj nad dodržiavaním verejného poriadku, ochranou života, zdravia a majetku osôb.
 
 
Zvýšený počet uniformovaných i neuniformovaných policajtov nielen v okolí futbalovej arény, ale aj dôležitých dopravných uzloch, v uliciach mesta i na miestach, kde dochádzalo k zvýšenej koncentrácií a pohybu návštevníkov, a to najmä na autobusovej a železničnej stanici, bol už od popoludňajších hodín, aby bolo možné na prípadné vzniknuté situácie promptne reagovať.
 
Kvôli bezproblémovému presunu a vstupu fanúšikov do dejiska futbalového zápasu bolo potrebné na nevyhnutne potrebný čas, a o už od 16. hodiny, uzatvoriť niektoré úseky ciest. Policajti nezaznamenali žiadne kolízie v cestnej premávke, ktoré by mali súvis obmedzením dopravy, prípadne uzávierkou niektorých ulíc a križovatiek. Bola to nevyhnutnosť, ktorú si futbalový zápas vyžadoval. Týmto by sme sa chceli vodičom poďakovať za ich pochopenie, trpezlivosť a disciplinovanosť.
 
K dispozícií boli aj kone 
 
Podľa informácií od organizátora si futbalový zápas prišlo naživo pozrieť 5855 divákov, a aj napriek vysokému číslu návštevníkov, počas celej doby trvania bezpečnostných opatrení nedošlo k žiadnemu narušeniu verejného poriadku, incidentom ani k žiadnym rušivým momentom. Žiadne výtržnosti neboli zaznamenané ani vo vlakoch, ktorými sa fanúšikovia na zápas presúvali.
 
Bezpečnosť je v čase konania akéhokoľvek športového podujatia prioritou, ktorú si predsavzali naplniť nielen organizátori podujatia, ale i Policajný zbor. Fanúšikovia oboch mužstiev sa správali disciplinovane a presne takto by to na športovom podujatí malo vyzerať. Pretože futbal – to je hra.
(14:20, krpzke)
Diskusia
Pridať komentár