Pomôžte Ukrajine darovaním mobilných zariadení

1743x
09. November 2023
Pomôžte Ukrajine darovaním mobilných zariadení
Pomoc Ukrajine 
 
Dajte nevyužívaným mobilným zariadeniam nový život v rukách ukrajinských zdravotníkov, učiteľov či študentov. Úrady na Ukrajine označili notebooky za aktuálne najnaliehavejší tovar.
 
Potrebujú ich desaťtisíce učiteľov, aby dokázali zabezpečiť kvalitnú výučbu až 200 000 študentom v 5 000 školách vo vojnou zasiahnutých oblastiach.
 
Notebooky, tablety alebo smartfóny potrebujú navyše aj v iných odvetviach, ako napríklad zdravotníctvo a verejná správa.
 
Európska komisia v decembri 2022 spustila projekt spolu s ukrajinským ministerstvom pre digitálnu transformáciu. Spočíva v zbere a distribúcii IT zariadení, ako sú notebooky, smartfóny a tablety, do oblastí najviac zasiahnutých vojnou.
 
Ako môžeme pomôcť?
 
Aktuálne hľadáme darcov, ktorí môžu do zbierky prispieť väčším množstvom zariadení (50 a viac kusov). Ak by sa vaša spoločnosť, organizácia alebo univerzita chcela zapojiť, kontaktujte, prosím, Európsku komisiu (na CNECT-SUPPORT-UKRAINE@ec.europa.eu), ktorá od vás priamo preberie zariadenia.
 
 
Môžete darovať nové alebo použité (ale stále funkčné) notebooky, smartfóny, tablety, obrazovky, nabíjačky, skenery, fotoaparáty alebo ukladacie médiá (USB a SD karty).
 
Od júna 2023 sa zbierka zameriava aj na zariadenia, ktoré môžu pomôcť kultúrnym inštitúciám na Ukrajine, ako sú knižnice a múzeá, v dokumentovaní národného dedičstva.
 
Cieľom je vypátrať zničené, ukradnuté alebo stratené predmety, zreštaurovať ich, ochrániť pred ďalšími zásahmi vojny a sprístupniť v online priestore pre každého.
(10:36, TS)
Diskusia
Pridať komentár