Šofér autobusu zrazil muža bez reflexného prvku

2160x
14. November 2023
Zrazený chodec bez reflexného prvku
 Vážna nehoda (Zdroj: Polícia SR - Košický kraj)
 
Čím viac reflexných prvkov na sebe máte, tým lepšie. pretože tma môže zabíjať.
 
Povinnosťou chodca je používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti, ak ide po ceste v obci i mimo nej. Za zníženú viditeľnosť sa považuje nielen dážď či sneh, ale aj tma!
 
Pre vlastnú bezpečnosť by ich však mali za zníženej viditeľnosti chodci používať vždy, keď musia vstúpiť na vozovku, prípadne cez ňu potrebujú prejsť, a to najmä tam, kde nie sú vybudované chodníky, kde je slabé, alebo dokonca žiadne pouličné osvetlenie, alebo kde chýba krajnica a chodec musí kráčať po ceste. Len tak ho môže vodič dobre, ale hlavne včas vidieť.
 
 Chodec zraneniam podľahol (Zdroj: Polícia SR - Košický kraj)
 
Bez akéhokoľvek reflexného prvku a pravdepodobne v čase, keď na riadenom priechode pre chodcov svietil červený signál „Stoj!“, kráčal včera podvečer po Michalovciach 51-ročmý chodec Vodič autobusu medzimestskej dopravy, idúci na svetelný signál „Voľno“, narazil prednou časťou autobusu do chodca Chodec sa po zrážke dostal pod kolesá autobusu.
 
Zranenia, ktoré chodec utrpel, boli nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol. Vodiča autobusu policajti počas dokumentovania dopravnej nehody podrobili dychovej skúške. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý chodec, bude zisťované pri nariadenej pitve.
(8:35, red.)
Diskusia
Pridať komentár