Bardejov vyhral prvú bitku, v semifinále porazil Detvu

5x
22. Február 2016

Prvý duel Bardejov zvládol

Hlasy trénerov i domáceho brankára

V nedeľu semifinálovými zápasmi odštartovali boje o miestenku do finále i do baráže o extraligu. Víťaz základnej časti, HC 46 Bardejov, odohral prvý duel proti ťažkému súperovi z Detvy.  Na štadión zavítalo mnoho divákov, ktorí začali vytvárať skvelú kulisu už od úvodného buly. Bardejovčania boli v zápase miernym favoritom a tento fakt začali potvrdzovať od začiatku.

Detva sa musela brániť, no v deviatej minúte inkasovala prvýkrát, keď sa po peknej akcii presadil Cútt.  V prostrednej časti hry využil presilovú hru Jokeľ a zvyšoval na 2:0.  Tlak Bardejova pokračoval aj naďalej, no v bráne hostí viackrát čaroval Orčík. Po polovici duelu hrali hostia presilovku o dvoch hráčov, no nedokázali ju využiť. V závere druhej tretiny tvrdo vystrelil Mikolášek a puk skončil v sieti – 3:0. Gól do šatne bol pre hostí nepríjemný, no tí už v Prešove ukázali, že zápas vedia otočiť.

V úvode tretej tretiny si Detva vypracovala niekoľko šancí, no Škorvánek bol pozorný. Bardejovčania vedeli umne podržať puk, viackrát sa pokúsili ísť do rýchleho protiútoku. Detva sa predsa len dočkala, keď dve minúty pred záverom znížil Fekiač, no to bolo z ich strany všetko. Bemaco tak zvládlo prvý duel semifinále a ujalo sa vedenia v sérii 1:0.

HC 46 Bardejov – HC 07 Orin Detva 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 9. Cútt (Ihnaťo, Solomončak), 25. Jokeľ (Bednár, Vaško), 40. Mikolášek (Solomončak, Kalináč) – 58. Fekiač (Síkela, Srnka)  Diváci: 1300

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Škorvánek – Valjent, Takáč, Valentín, Bednár, Polaček, Pichnarčík, Všetečka, Česelka – Gmitter, Kalináč, Baláž – Mikolášek, Šimčák, Jokeľ – Vaško, Linet, Ščurko – Ihnaťo, Cútt, Solomončak

Ďalší výsledok: Nové Zámky - Liptovský Mikuláš 5:1

(11:40, j, foto: A. Burgerová)