Hokejisti porazili Detvu aj v druhom zápase, sú krok od finále

2x
23. Február 2016

Rozhodlo sa minútu pred klaksónom

Reportáž z druhého semifinálového zápasu + hlasy hráčov a trénera

V pondelok pokračovali semifinálové zápasy prvej hokejovej ligy druhým kolom. Bardejovčania úvodný duel zvládli, keď porazili Detvu 3:1, no každý zápas sa začína od nuly. Úvodná tretina veľa vzruchu nepriniesla. Oba celky hrali opatrne a do šancí sa dostávali iba ojedinele. V štrnástej minúte hrali domáci presilovú hru, ktorú dokázali využiť, keď autorom úvodného gólu bol Baláž.  O niekoľko sekúnd sa stav menil, Detva vyrovnala, presadil sa Srnka.  Ďalšie minúty prvej tretiny už veľa vzruchu nepriniesli.

V druhej tretine najprv zaujala Linetova žrď, no o niekoľko sekúnd už Cútt mieril presne a opätovne poslal domácich do vedenia.  Detva dostala možnosť hrať dvojnásobnú presilovku, ktorú dokázala využiť, keď v jej závere nedal domácemu Škorvánkovi šancu Síkela. Takmer po polhodine hry sa diváci radovali tretíkrát. Aktívny Cútt sa dokázal presadiť aj druhý raz a Bardejov viedol.  V prostrednej časti hry využil presilovku o dvoch hráčov aj Bardejov, Baláž svojim druhým gólom zvyšoval na 4:2.  Pred poslednou dvadsaťminútovkou vyhrávalo Bemaco o dva góly.

hlavná reklama .jpg

Nástup do poslednej časti hry vyšiel lepšie Detve, ktorá bola aktívnejšia a v 44. minúte znížila, domácemu gólmanovi nedal šancu Parkhouse.  Bardejovčania si ešte ani nestihli uvedomiť, že dostali tretí gól a o niekoľko desiatok sekúnd inkasovali aj štvrtý gól – radoval sa Síkela.  Po tomto góle sa začalo hrať zo strany na stranu, no gól neprichádzal. Keď sa už zdalo, že sa zápas dostane do predĺženia, minútu pred klaksónom strelil víťazný gól Ščurko. V závere si už Bardejovčania výhru udržali. Hornošarišania sa tak po výhre 5:4 ujali vedenia v sérii 2:0 a rozhodnúť o postupe môžu už v nasledujúcom zápase, ktorý sa odohrá v Detve.

HC 46 Bardejov – HC 07 Orin Detva 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie: 14. Baláž (Kalináč, Gmitter), 23. Cútt (Ihnaťo), 29. Cútt (Ihnaťo, Solomončak), 35. Baláž (Ščurko, Takáč), 59. Ščurko (Linet, Jokeľ) – 14. Srnka (Síkela), 25. Síkela (Predajniansky, Srnka), 44. Parkhouse (Hussey, Predajniansky), 45. Síkela (Srnka, Zorvan)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Škorvánek – Loydl, Takáč, Všetečka, Bednár, Polaček, Pichnarčík, Valjent, Česelka – Gmitter, Kalináč, Baláž – Mikolášek, Šimčák, Jokeľ – Vaško, Linet, Ščurko – Ihnaťo, Cútt, Solomončak

(16:15, j, M. Baranová, foto: A. Burgerová)