VIDEO | „MAPY“ – nová pesnička Slávky Tkáčovej z pripravovaného EP albumu

2664x
13. Február 2024
„MAPY“ – nová pesnička Slávky Tkáčovej z pripravovaného EP albumu
 Sledujte video
 
Talentovaná Slávka Tkáčová sa po víťazstve v súťaži Košický zlatý poklad a vydaní skladby "Lásky", rozhodla spolu s Igorom Timkom z kapely No Name pokračovať v ich plodnej spolupráci.
 
Pustili sa do nahrávania EP albumu, z ktorého teraz predstavujú prvú skladbu s názvom "Mapy". Album by mal uzrieť svetlo sveta už na jar.
 
 
Pieseň "Mapy" predstavuje ďalší citeľný posun v hudobnom vyjadrení speváčky Slávky Tkáčovej. Táto emocionálna skladba vznikla počas najťažšieho životného obdobia mladej umelkyne,paradoxne v čase, keď mala speváčka najmenší záujem o tvorbu hudby.
 
Text piesne hovorí z duše, zasahuje do srdca každého, keďže vyjadruje pocity zo straty lásky, ale hlavne straty samého seba. Opisuje životné cesty každého z nás, o ktorých sme si mysleli, že sú správne.
 
A čas možno ukázal, že to tak nebolo, a preto opäť hľadáme nové MAPY. Slávka je vďačná nielen Igorovi Timkovi za angažovanosť, ale aj skvelým hudobníkom – Petrovi Jakabovi, Pavlovi Jakabovi a Michalovi Lorincovi, ktorí sú súčasťou tohto hudobného projektu.
 
 
Pesničku dopĺňa klip, pri tvorbe ktorého Slávka Tkáčová využila schopnosti umelej inteligencie. Ten vytvoril uznávaný český moderátor František Matejíček. Klip svojím obsahom odhaľuje vesmírne prostredie ako metaforu samoty, ktorá je témou piesne "Mapy", keďže v trápení sa človek často cíti sám.
 
Angažovanosť mimo hudby
 
Okrem hudby sa Slávka Tkáčová venuje aj mimoriadne zaujímavej aktivite. Spolu so sestrami je spoluzakladateľkou OZ RecyVeci Slovensko, ktorého hlavnou činnosťou je recyklácia noseného šatstva.
 
Ich snahou je nielen posúvať šatstvo ďalej, ale predovšetkým jeho predajom pomáhať slovenským rodinám v núdzi, ktoré to potrebujú. Súčasťou tejto charitatívnej a prospešnej aktivity je od samého začiatku aj herec Marek Fašiang.
 
Ale samozrejme sestry Tkáčové dokázali zmobilizovať aj množstvo iných ľudí, aby pomáhali.
 
O Slávke Tkáčovej
 
Slávka Tkáčová je nadaná hudobníčka, pochádzajúca z Bardejova, absolventka Pedagogickej fakulty UK v Bratislave a v súčasnosti pôsobí v Bilingválnej Montessori škole v Bratislave, v ktorej pomáha hudobne rásť aj iným nadaným deťom.
 
 
Jej muzikantské pôsobenie siaha už do základnej školy, kedy zložila svoju prvú pieseň. Tá bola o jej najobľúbenejšom futbalistovi Lionelovi Messim.
 
Ďalšie sa už objavili aj v éteri či na kanáli Youtube „Na na na, V nás, Stále viac“. V éteri rádií znie aj „Zamilovaná“ ako víťazná skladba 38. ročníka Košického zlatého pokladu, „Lásky“ a spolupráca s Igorom Timkom prináša aj spomínané „Mapy“.
 
Slávka Tkáčová je textárka, skladateľka aj speváčka, ktorá pravidelne koncertuje, je súčasťou festivalov a zahrala si ako hosť v „ČEKY POINTe“ – Mariána Čekovského.
(17:11, TS)
Diskusia
Pridať komentár