Vznikla nová aktualizácia turistickej mapy Ondavská Vrchovina - Bardejov- Svidník

1681x
22. Február 2024
Turistická mapa Ondavská Vrchovina má nové vydanie
 Turistická a cyklistická mapa (Zdroj: TS)
 
Ondavská Vrchovina je pohorie nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Slovenska. Rozprestiera sa predovšetkým v Prešovskom kraji. Pohorie je súčasťou Východných Karpát.
 
Ondavská Vrchovina je známa svojou malebnou prírodou, rozsiahlymi lesmi a je populárnym miestom pre turistiku a rekreáciu, najmä v oblasti Svidníka. Nové mapovanie krás Ondavskej Vrchoviny Kartografický tím z bývalého Vojenského kartografického ústavu v Harmanci, ktorý už pôsobí v Kynceľovej pri Banskej Bystrici, spracovali nové vydanie mapy ™ 105 Ondavská Vrchovina- Bardejov- Svidník.
 
Bude fungovať aj nová mobilná aplikácia (Zdroj: TS)
 
Tentoraz nielen na papieri, ale aj prostredníctvom aplikácie s rozšírenou realitou, budete môcť nazrieť ponad hory Malej Fatry. Turistická a cyklistická mapa VKÚ ™ 105 Ondavská Vrchovina- Bardejov- Svidník vychádza v klasickom mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej označené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s rôznymi ďalšími údajmi. Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je vykonávané ručne.
 
Rozšírená realita nad papierovou mapou
 
Nad touto mapou bude fungovať aj nová mobilná aplikácia CBS Map Explorer. Tá na displeji smartfónu nad rozprestretou mapou zobrazí informácie o konkrétnych miestach, na ktoré užívateľ namieri, a povie mu, čím sú tieto lokality zaujímavé.
 
Hovorí riaditeľ vydavateľstva VKÚ Harmanec, Milan Paprčka: „Papierová mapa má oproti online mapám v mobile nesporné výhody pre lepšie plánovanie výletu. Predsa len rozprestretá na stole je oveľa väčšia, ako displej mobilu. Aby toto plánovanie bolo ešte lepšie, vyvinuli sme novú mobilnú aplikáciu CBS Map Explorer, ktorá zobrazuje rozšírenú virtuálnu realitu nad papierovou mapou. Mapa vám teda povie kde to je a Map Explorer prezradí, že čo to je.“
 
Nachádzajú sa v nej označené všetky dôležité body (Zdroj: TS)
 
Hľadáte tip na výlet v tejto oblasti?
 
Ak hľadáte tip na výlet v oblasti Ondavskej Vrchoviny, turistická mapa VKÚ TM 105 - Ondavská Vrchovina - Bardejov vám ponúka skvelú príležitosť objaviť tento kút Slovenska. Táto oblasť je známa svojimi malebnými krajinami, historickými pamiatkami a pestrými možnosťami na turistiku a cykloturistiku.
 
Vďaka aktualizovaným turistickým a cykloturistickým trasám, ktoré boli pripravené v spolupráci s Klubom Slovenských turistů a Slovenským cykloklubom, môžete ľahko naplánovať výlety prispôsobené vašim preferenciám. Pre milovníkov prírody a histórie odporúčajú výlet na Dukelský priesmyk v oblasti Ondavskej Vrchoviny.
 
Pohorie je súčasťou Východných Karpát (Zdroj: TS)
 
Táto lokalita je známa svojím historickým významom ako miesto jednej z kľúčových bitiek počas druhej svetovej vojny. Okrem historického prieskumu môžete obdivovať nádherné prírodné scenérie a využiť značené turistické trasy pre pešiu alebo cykloturistiku. Nezabudnite si vziať so sebou mapu pre lepšiu orientáciu a objavovanie menej známych miest tejto fascinujúcej oblasti.
(9:00, TS) 
Diskusia
Pridať komentár