Partizáni s novými tvárami v kádri, liga štartuje už čoskoro

3126x
26. Február 2024
Bardejov pred jarnou časťou aj s novými hráčmi
Partizánov čaká náročná jar 
 
Partizáni sú po nie veľmi vydarenej jeseni na 12. mieste tabuľky. Pred posledným (pätnástym) Svidníkom majú náskok šiestich bodov. Štrnáste je Oravské Veselé, trináste Spišské Podhradie. Obe mužstvá strácajú na Bardejovčanov dva body.
 
V treťoligovom peletóne je len 15 mužstiev. Giraltovce súťaž, krátko po jej zahájení, opustili a tak to s vypadávaním z 3. ligy až tak horúce nebude.
 
V jarnej časti čaká na Hornošarišanov ešte 15 kôl. Začínajú 3.3. na ihrisku TUKE Košice. Aj druhý a tretí zápas hrajú vonku (Svidník, 10.3., Fiľakovo, 17.3.). Doma sa predstavia až 23.3. a ich súperom bude Kalinovo.
 
Domácich fanúšikov určite nepoteší, že Partizáni budú hrať doma na jar len päť zápasov. Okrem už spomínaného ešte 20.4. Tatran Oravské Veselé, 4.5. Vranov nad Topľou, 18.5. Rimavská Sobota a 1.6. Stropkov.
 
 
Stanislav Soroka – predseda predstavenstva Partizán Bardejov BŠK: „Cieľ je jasný: odohrať všetky zápasy v plnom nasadení, ale v žiadnom prípade sa nebudeme zachraňovať. Partizán Bardejov prešiel ťažkým obdobím. Pomaly ale isto pracujeme, aby sme klub vrátili tam, kde minimálne patrí, teda do 2. ligy. Čaká nás ťažká práca. Pripravujeme sa na to, lebo 2. liga do Bardejova patrí.
 
V prvom rade dohráme jarnú časť. Čaká nás 15 ťažkých zápasov. Dôkladne sa pripravíme na každý zápas. Realizačný tím sme posilnili o Matúša Putnockého. Rovnako sme doplnili hráčsky káder. Urobíme všetko preto, aby sme dôstojne dohrali jarnú časť. Pripravíme hráčov, ktorí budú pokračovať aj v novej sezóne, aby sme cez krátku letnú prestávku boli pripravení. Na futbalovej mape je Bardejov už 102 rokov. Nesmieme dopustiť, aby futbalová tradícia v našom meste nepokračovala.“
 
Partizáni absolvovali zimnú prípravu
 
Tréner Kica vyskúšal rad nových hráčov. Aj keď súhra ešte viazla, výsledky z prípravy nie sú najhoršie. Čo sa týka odchodov, napriek predpovediam neprajníkov sa nič dramatické neudialo.
 
Z mužstva odišli Lukáš Križanovský, 26 rokov, stredopoliar (Partizán, Ružomberok, Podbrezová, Humenné, Borov, Soľ, Svidník, Velké Meziříčí, Plavnica, Stropkov, Prutz, Gerlachov ), Pedro Guilherme Chaves Batista Da Silva, 20 rokov, obranca, Brazília – BKS Sparta Brodnica a Marko Lukáč, 31 rokov útočník - UFC Pamhagen (Rakúsko) - Marko už na jeseň hrával v Raslaviciach.
 
 
Na listine príchodov je mien podstatne viac. Carlos David Mena Jimenez (Kolumbia) – 24 rokov, krajný stredový hráč, hosťovanie do 30.6. z Modry (SVK), Darwin Samuel Gonzalez Turbay (Venezuela), 21 rokov, ofenzívny záložník, prestup z Venezuely, Yohan Josue Molleja Garcia (Venezuela), 22 rokov, brankár, prestup z Venezuely, Jorge Luís Carvalho dos Anjos Filho, 19 rokov, útočník, prestup z Brazílie, Bryan De Jesus Teran Arrieche, 19 rokov, záložník, Venezuela, hosťovanie zo Slovana Modra do 30.6.2024, Zdenko Prokeš, 18 rokov, brankár, OŠK Kľušov, Matúš Vilček, 28 rokov, obranca, návrat z Dlhej Lúky, Matúš Putnocký, brankár, 39 rokov. Hráčska kariéra: Partizán Bardejov, VSS Košice, Slovan Bratislava, Nitra, Ružomberok, Ruch Chorzow, Slask Wroclaw, Sandencja Nowy Sacz, FC Košice, Partizán Bardejov.
 
Putnocký v drese Slovana získal tri tituly majstra SR. V Poľsku v najvyššej súťaži odchytal 209 zápasov za Ruch Chorzów, Lech Poznaň, Slask Wroclaw a Sandecja Nowy Sacz. V ročníku 2016/17 sa stal najlepším brankárom poľskej najvyššej súťaže. Matúš Putnocký hral aj európske súťaže. V tých nastúpil na 24 zápasov. Z toho šestnásť v drese Slovana.
 
S Putnockým sa však podľa oficiálnych zdrojov ráta predovšetkým na miesto v realizačnom tíme. Takže to, či ho fanúšikovia uvidia v bráne, je otázne.
 
 
Keď tréner Kica tím prevzal po vypadnutí do tretej ligy, priviedol, vďaka svojej autorite, do Bardejova rad zaujímavých odchovancov. Napriek ponukám sa chlapci rozhodli v Bardejove zostať.
 
Niektorým jeseň nevyšla podľa predstáv, ale verme, že jar bude lepšia. Veď kvalita tu určite je. Popri rodine Kuhajdíkovcov (Juraj a Dávid) v Bardejove zostali aj Šimon Kukulský (Slovenský reprezentant, prišiel z MŠK Žilina), Timotej Petrišák (Petržalka), Jaroslav Kmec (České Budejovice), Jakub Štefančin (Dukla Praha), Hugo Šott a Šimon Stachura (Partizán Bardejov), Marek Varešinský (Gerlachov). Netreba zabúdať na Ondreja Elexu. Ten síce odchovancom nie je (prišiel z FC Košice), ale Partizáni ho už rátajú za vlastného.
 
Hráči, ktorí v Bardejove zostali, sa verejne vyjadrovať nechcú, prevláda však názor, že napriek tomu, že viacerí mali ponuky do iných tímov a aj keď to tu nie je momentálne ideálne, chlapci veria, že sa situácia skonsoliduje a všetko povedie k lepšiemu.
 
Je tu aj technický problém. V základne zostave môže nastúpiť maximálne 5 cudzincov a tak je prítomnosť domácich hráčov prepotrebná.
 
Jednoduchá situácia nie je ani pri mládežníkoch
 
V mestom rozpočte, v kapitole, odkiaľ bol sponzorovaný mládežnícky šport, svieti nula. Nie je to vinou súčasného vedenia mesta, či poslaneckého zboru. Za všetkým je vyššia politika. A vďaka nej mestá i obce prišli o tzv. podielové dane.
 
Nie je to len problém Bardejova. Rovnako sú na tom všetky obce na území Slovenska. Pri tvorbe rozpočtu teda bolo nutné šetriť a peniaze zaslať tam, kde sú najpotrebnejšie (napr. školstvo).
 
Stanislav Soroka - predseda predstavenstva Partizána Bardejov BŠK a poslanec MsZ.: „V mestskom rozpočte nemáme ani cent. Ale to zatiaľ nemá žiadny športový klub na území mesta. Ako poslanec urobím všetko preto, aby sa na šport vyčlenila čiastka, ktorá sa rozdelí pre všetky mestské kluby. Bez podpory mládeže sa fungovať dá veľmi ťažko. Naša futbalová mládež prešla zvlášť turbulentným obdobím. Odišla nám časť trénerov, ale situáciu sme zvládli a trénerov vhodne doplnili. Teraz nám odchádza tréner Berta. Spolu s českým trénerom Strakom zasadli na lavičku prvoligových Michaloviec.“
(15:36, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár