Víťazom ankety Športová osobnosť Košíc 2023 sa stal Dominik Riečický

1239x
25. Marec 2024
Hokejový brankár Riečický vyhral anketu Športová osobnosť Košíc 2023
 
Absolútnym víťazom ankety sa stal Dominik Riečický (Zdroj: FB)
 
Laureátom 15. ročníka ankety, ktorých vyberá Košická športová akadémia, odovzdali pamätné sošky počas piatkového (22. 3.) galavečera.
 
Medzi ocenenými nechýbali aktuálni šampióni či slávne mená športovej histórie. Absolútnym víťazom ankety Športová Osobnosť Košíc (ŠOK) za rok 2023 sa stal hokejový brankár Dominik Riečický. Hlavnú cenu, ktorú absolútnemu víťazovi odovzdal primátor mesta Košice Jaro Polaček, za Dominika prevzala jeho mama Hela, keďže Dominik v čase galavečera bojoval za výhru Košičanov v 3. štvrťfinálovom zápase v Bratislave.
 
 Športová Osobnosť Košíc (ŠOK) za rok 2023 (Zdroj: FB Košice - Mesto Košice)
 
Brankár košických "oceliarov" sa v roku 2023 výrazne podieľal na extraligovom titule, ktorý košický tím získal po ôsmich rokoch. Za svoje výkony vo vyraďovacej časti získal ocenenie "Zlatá korčuľa" pre najlepšieho hráča play off. Životnú sezónu zakončil účasťou na MS v Lotyšsku, na ktorých bol v pozícii tretieho brankára slovenského tímu.
 
V košickom klube pokračoval aj v ročníku 2023/2024 a v jeho úvode si s tímom zahral aj v prestížnej Lige majstrov. Štvrtýkrát za sebou získal ocenenie ŠOK hokejista. Riečický vystriedal na pomyselnom tróne útočníka Juraja Slafkovského, pred ním dvakrát ocenili obrancu Erike Černáka. Z hokejistov sa z prvenstva v ankete ŠOK v minulosti tešili aj útočníci Peter Bartoš (2010) a Ladislav Nagy (2018).
 
 
 Hendikepovaný športovec - Helena Kašická (tanec na vozíčku)  (Zdroj: FB Košice - Mesto Košice)
 
Laureáti ankety ŠOK 2023
 
Absolútny víťaz: Dominik Riečický (hokej).
 
Kategória TOP (v abecednom poradí)
 
Sebastián Bačo (futsal), Vladimír Dravecký st. (hokej), Alexandra Filipová (kickbox), Romana Gajdošová (triatlon), Martin Kátlovský (florbal), Zuzana Paňková (vodný slalom), Dominik Riečický (hokej), Nikola Seničová (vzpieranie), Richard Tury (skejtbording), Barbora Wrzesinská (basketbal).
 
Legenda
 
Miroslav Ihnačák (hokej), Dušan Ujhely (futbal).
 
Nádej
 
Vladimír Dravecký ml. (hokej), Nikolaj Szilagyi (zápasenie), Ráchel Závacká (vzpieranie).
 
Masters
 
Jozef Bomba (kulturistika).
 
Športový kolektív
 
HC Košice (hokej), Klub orientačného behu ATU Košice (orientačný beh).
 
Hendikepovaný športovec
 
Helena Kašická (tanec na vozíčku).
(9:00, red.) 
Diskusia
Pridať komentár