Partizán prvýkrát vyhral, na Bielu sobotu porazil Lučenec

2339x
30. Marec 2024
Bardejovčania zabodovali u súpera
Partizán vyhral gólom z 81. minúty

MŠK Novohrad získal na jar štyri body v štyroch zápasoch. Prekvapením bolo víťazstvo 1:3 na ihrisku lídra súťaže Stropkova v predchádzajúcom kole.

V tabuľke bol Lučenec pred zápasom desiaty a na konte mal 22 bodov. Trinásty Partizán mal o šesť bodov menej. Partizáni na jar nevyhrali v štyroch zápasoch, z toho tri hrali vonku.

Zabrali však v pravej chvíli a privážajú body z favorizovaného Lučenca.

Od začiatku zápasu mali hostia prevahu a to sa potvrdilo v 33. Minúte, keď ich do vedenia poslal Stachura. V závere polčasu však zaváhali a Pipiška zrovnal skóre z pokutového kopu.

Aj v druhej časti hry boli Partizáni lepší. Mali loptu viac na kopačkách a súperovi neustále hrozili. V 81. minúte sa presadil krížnou strelou z hranice šestnástky netradičný strelec Mbang.

Do konca zápasu už hostia súperovi takmer nič nedovolili a zaslúžene si z Novohradu odvážajú prepotrebné tri body.

MŠK Novohrad Lučenec – Partizán Bardejov BŠK 1:2 (1:1)
Góly: 33. Stachura, 81. Mbang – 42. Pipiška (PK)
Rozhodovali: Henček, Tománek, Baláž. ŽK: Ufrla, Pipiška, Berky - Hanuščák. 300 divákov
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Varešinský – Hanuščák, Makeľ, Petrišák (86. Elexa) , Mbang, Kukulský, Rodriguez, Štefančin (90. Šott), Darwin, Stachura, Jimenez (90. D. Kuhajdík)
(20:31, P. Cingel)