Choď a foť: Začína 12. ročník súťaže o najkrajšie zábery Prešovského kraja

1115x
04. Apríl 2024
Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska vyhlásila 12. ročník fotografickej súťaže
Fotografická súťaž o najkrajšie zábery Prešovského kraja má za sebou už jedenásť úspešných ročníkov. (Zdroj: psk.sk)  
 
Súťaž je určená amatérskym i profesionálnym fotografom. Ich úlohou je zachytiť krásy a zaujímavosti Prešovského kraja. Novinkou aktuálneho ročníka súťaže je kategória venovaná Poloninám. Fotografická súťaž o najkrajšie zábery Prešovského kraja má za sebou už jedenásť úspešných ročníkov a záujem o ňu každoročne narastá.
 
V predošlom ročníku sa do súťaže zapojilo rekordných 222 autorov s vyše 820 fotografiami. Fotosúťaž každý rok vrcholí vernisážou a putovnou výstavou finálových fotografií. O víťazoch opäť rozhodne odborná porota, ktorej predsedá známy fotograf Jano Štovka (MQEP).
 
Každoročne sú členmi poroty zvučné mená uznávaných fotografov, ľudí z umeleckej sféry i showbiznisu. Fotografie vo všetkých kategóriách musia byť zhotovené na území Prešovského kraja do 13. októbra 2024. Každý autor môže do súťaže prihlásiť spolu sedem snímok.
 
 Vyhodnotenie súťaže bude spojené s vernisážou už tradičnej putovnej výstavy finálových fotografií. (Zdroj: psk.sk)
 
V súťaži je vyhlásených 7 kategórií:
1. Príroda; 2. Kultúra tradície a história, 3. Šport a voľnočasové aktivity, 4. Black and white; 5. Človek a kraj, 6. Architektúra a 7. Špeciálna kategória je v roku 2024 venovaná Poloninám.
 
„Pozývame nadšencov fotografie do Prešovského kraja. Naším cieľom ako organizátorov je iniciovať návštevu nášho kraja, aby v ňom milovníci fotografovania zvečnili svoje zážitky a následne inšpirovali verejnosť prostredníctvom fotografií k objaveniu krásnych miest.
 
 Fotografie vo všetkých kategóriách musia byť zhotovené na území Prešovského kraja do 13. októbra 2024. (Zdroj: psk.sk)
 
Tešíme sa na všetky zábery, v tomto ročníku aj so špeciálnym dôrazom na jedinečné Poloniny, ich autentickú prírodu, drevené chrámy a rusínsku kultúru!“ pozýva do súťaže Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. KOCR Severovýchod Slovenska udelí v závere súťaže okrem cien pre každú kategóriu aj Grand Prix, Cenu predsedu poroty, Cenu Severovýchod Slovenska a Cenu verejnosti.
 
Na ocenených fotografov opäť čakajú zaujímavé odmeny. Víťaz hlavnej ceny (Grand Prix) získa už tradične turistické topánky, aby sa v nich vydal opäť za krásami Prešovského kraja. Vyhodnotenie súťaže bude spojené s vernisážou už tradičnej putovnej výstavy finálových fotografií, ktorá každoročne zavíta na mnohé miesta nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálna výstava sa do konca apríla nachádza v Kúpeľoch Ružbachy vo Vyšných Ružbachoch. V máji sa presunie do poľských miest.
(13:10, red.) 
Diskusia
Pridať komentár