Olympijská športová udalosť sa po roku vracia do Košického kraja

926x
08. Apríl 2024
Žiaci si zmerajú sily na Olympijskej športovej udalosti
 Súťažiť sa bude v športovej hale župnej Strednej odbornej školy informačných technológií  (Ilustračná fotografia)
 
Mládež z Košického kraja môže rozvíjať svoj veľký pohybový potenciál vďaka unikátnemu projektu. Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) je športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru SR, ktorý vzniká v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom.
 
Do krajského kola súťaže sa môžu zapojiť žiaci a žiačky 6. až 9. ročníkov základných škôl či osemročných gymnázií. Súťažiť sa bude v športovej hale župnej Strednej odbornej školy informačných technológií v Košiciach v utorok 9. apríla. V školskom roku 2023/2024 sa do projektu OLOV zapojilo po celom Slovensku rekordných 41 838 žiakov a žiačok zo 465 škôl.
 
„Najvšestrannejší žiaci zo 45 základných škôl Košického kraja si zmerajú sily, aby sebe aj ostatným ukázali, že sa radi hýbu a nezabudli na to, ako veľmi je šport dôležitý. Rovnako ako v iných mestách, aj v Košiciach príde súťažiacich podporiť niektorí z úspešných slovenských športovcov. Župa neváha podať ruku k dielu pri športových aktivitách, ktoré motivujú mladých východniarov k pohybu. Verím, že radosť zo športu budú chcieť posunúť aj na vyšší level a venovať sa mu profesionálne. V tom im vie výrazne pomôcť naša Stredná športová škola, ktorá ich na skvelej úrovni pripraví na športovú budúcnosť,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
 Súčasťou bude aj prekážková dráha (Ilustračná fotografia)
 
Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci a žiačky 6. až 9. ročníkov, pričom každú školu budú reprezentovať osemčlenné družstvá, zložené z jedného chlapca a dievčaťa z ročníka. Súčasťou krajského kola bude špeciálna prekážková dráha všestrannosti, okrem toho, účastníci sa popasujú aj s jednotlivými disciplínami OLOV.
 
Slovenský olympijský a športový výbor na tomto podujatí bude mladých aj edukovať. V špeciálnom stánku Vzdelávania o olympijských hodnotách sa dozvedia o olympijských hodnotách, fair play i olympizme. V stánku si môžu aj zasúťažiť a zabaviť sa. Víťazné družstvo krajského kola OLOV postúpi do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať 20. a 21. júna v Bratislave a bude súčasť osláv Olympijského dňa.
(13:15, red.) 
Diskusia
Pridať komentár