Do Bardejova zavítali extraligové Piešťany, o víťazovi rozhodli nájazdy

4x
20. Marec 2016

Bardejov sa musí uspokojiť s bodom

87820.jpgŠtvrtým kolom pokračovala baráž o postup do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Bardejov po výhre v Piešťanoch a prehre doma s Novými Zámkami hostil extraligové Piešťany.

Bardejovčania hostili posledný celok z extraligy a tri body potrebovali, veď každý bod je v baráži dôležitý.

Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas, no s pribúdajúcimi minútami mal Bardejov viac z hry. Nepochodil Ščurko, Kalináč a ani Mikolášek.  Po šanciach domácich otvorili skóre hostia, Pardavý sa najlepšie zorientoval pred Sabolom a poslal hostí do vedenia – 0:1. Po tomto góle sa hralo zo strany na stranu, v bráne hostí stal pozorný Rybár.

Úvod prostrednej časti hry bol v znamení Piešťan, avšak gól strelil Bardejov. Baláž našiel voľného Kalináča a ten už vedel, čo má s pukom robiť – 1:1. Po góle domáci ožili a zatlačili extraligistu, avšak druhý gól neprichádzal.  Diváci už v druhom dejstve ďalší presný zásah nevideli.

Aj úvod poslednej tretiny patril hosťom, avšak obrancovia Bemaca boli pozorní.  Postupne iniciatívu prevzal domáci tím a Piešťany viackrát zatlačil, no v zakončení boli hostitelia jaloví. Gól nepadol ani v presilovkách (na jednej i na druhej strane), v záverečnej minúte hrali domáci presilovku, no ani z nej nedokázali prekonať Rybára.  Gól nepadol a tak nasledovalo predĺženie, ktoré takisto presný zásah neprinieslo.

V nájazdoch najprv strelil gól Cútt, vyrovnal však Samir Saliji. Druhá a tretia séria gól nepriniesla, vo štvrtej sa presadil Timenský a keďže Cútt nedal, Piešťany vyhrali a do tabuľky získali dva body. Bardejov dosiahol bod.

HC 46 Bardejov – ŠHK 37 Piešťany 1:2 s.n. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 29. Kalináč (Baláž, Valjent) – 11. Pardavý (Šimíček, Hrehorčák), rozhodujúci nájazd Tibenský

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Sabol – Valjent, Takáč, Valentín, Bednár, Polaček, Pichnarčík, Loydl, Vaško – Gmitter, Kalináč, Baláž – Ščurko, Cútt, Solomončak – Ihnaťo, Linet, Mikolášek – Fajčák, Šimčák, Jokeľ

(21:05, red)