Mostné provizórium medzi Mokrancami a Buzicou je sprejazdnené

1135x
25. Apríl 2024
Motoristom bude provizórium medzi Mokrancami a Buzicou slúžiť do postavenia nového mosta
 Od dnešného dňa už východniari nemusia v spomínanom úseku využívať obchádzku a je im plne k dispozícií náhradný most, ktorý im zabezpečí komfortný prejazd až do ukončenia rekonštrukcie mosta M3219. (Zdroj: FB KSK)

Košický samosprávny kraj vypočul žiadosti motoristov z okolia Košíc v súvislosti s rekonštrukciou mosta M3219 cez potok Čečanka medzi Mokrancami a Buzicou. Na mieste vybudoval a sprejazdnil dočasné mostné provizórium.

„Od dnešného dňa už východniari nemusia v spomínanom úseku využívať obchádzku a je im plne k dispozícií náhradný most, ktorý im zabezpečí komfortný prejazd až do ukončenia rekonštrukcie mosta M3219. Je to prvý raz, čo Správa ciest KSK svojpomocne postavila vlastné náhradné premostenie, ktoré je dlhé 19 metrov a široké 3,5 metra. Prejazd cez neho bude možný v jednom jazdnom pruhu,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
 Momentálne prebieha verejné obstarávanie na hlavného zhotoviteľa stavby, ktorý vybuduje nový plnohodnotný mostný objekt. (Zdroj: FB KSK)

Skladanie mostného provizória začala župa 19. marca 2024 na základe vydaného povolenia od dopravného oddelenia Okresného úradu Košice-okolie. Výstavbu premostenia vrátane prístupových komunikácií ukončili v uplynulých dňoch a po jeho následnej kolaudácii je k dispozícii pre potreby motoristov do ukončenia výstavby nového mostu a uvedenia dotknutého územia do pôvodného stavu. Most cez potok Čečanka za Mokrancami je aktuálne zbúraný a úsek uzavretý.

Momentálne prebieha verejné obstarávanie na hlavného zhotoviteľa stavby, ktorý vybuduje nový plnohodnotný mostný objekt. Jeho výstavba začne po úspešnej realizácii verejného obstarávania, podpise zmluvy a odovzdaní staveniska zhotoviteľovi.
 
 Predpokladaná hodnota zákazky je 725-tisíc eur a bude financovaná z krajského rozpočtu. (Zdroj: FB KSK)

Okrem toho bude potrebné ešte vypracovanie a schválenie povodňového plánu zo strany Slovenského vodohospodárskeho podniku a okresného úradu. Výstavba nového mosta by mala byť zrealizovaná do 180 pracovných dní od odovzdania staveniska. V prípade, ak sa nebude proces verejného obstarávania predlžovať, práce by mali začať ešte pred letom. Predpokladaná hodnota zákazky je 725-tisíc eur a bude financovaná z krajského rozpočtu.
(13:20, red.)
Diskusia
Pridať komentár