Mladí umelci ukázali na Festivale ZUŠ majstrovstvo

831x
15. Máj 2024
Festival základných umeleckých škôl
 Festival ukázal, aký bohatý a pestrý je umelecký život v Košiciach (Zdroj: FB Košice - Mesto Košice)
 
V utorok 14. mája sa uskutočnil už 7. ročník Festivalu základných umeleckých škôl (ZUŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice.
 
V budove Alfa Kasárne/Kulturpark sa popoludní stretli talentovaní žiaci košických ZUŠ, aby predviedli svoje umenie v rôznych hudobných vystúpeniach. Na slávnostnom koncerte privítala talentovaných mladých umelcov aj viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová, ktorá zdôraznila, že vďaka umeniu sme vnímavejší a citlivejší k svetu okolo nás.
 
Predviedli svoje umenie v rôznych hudobných vystúpeniach (Zdroj: Košice - Mesto Košice)
 
V programe sa predstavili žiaci hudobných, literárno-dramatických, tanečných a výtvarných odborov košických základných umeleckých škôl - ZUŠ Bernolákova 26, Košice - Hudobný odbor, ZUŠ Márie Hemerkovej v Košiciach, ZUŠ Jantárova, ZUŠ Kováčska 43, Košice a ZUŠ VO Irkutská 1 Košice. Priestory Kulutparku zároveň zdobia výtvarné práce žiakov.
 
Festival ukázal, aký bohatý a pestrý je umelecký život v Košiciach a aká talentovaná je mládež. Cieľom festivalu je podporiť vzdelávanie košických detí v ZUŠ a poskytnúť ZUŠ-kám príležitosť prezentovať svojich talentovaných žiakov a ich prácu verejnosti. Festivalom chce mesto tiež propagovať dôležitosť umeleckého vzdelávania v spoločnosti a zvýšiť povedomie verejnosti o práci ZUŠ.
(15:30, red.)
Diskusia
Pridať komentár