Futbalisti postup do nadstavby zachránili v hodine dvanástej, hrdinom zápasu Staško

6x
26. Marec 2016

Bardejov v poslednom kole remizoval s Haniskou, postúpil do nadstavby

Futbalisti remizovali 1:1. Ilustračné foto

Dnes (v sobotu, 26.3.2016) privítali futbalisti Partizána Bardejov na ihrisku v Bardejovskej Novej Vsi celok FK Haniska. V prvom polčase diváci gól nevideli, no lepším tímom bol Bardejov. Aj v druhej časti hry boli aktívnejší domáci, avšak na mokrom teréne sa nevedeli presadiť. Po hodine hry urobil školácku chybu brankár Gmitter a hostia išli do vedenia, skóre otvoril Ondira.

Domáci tlačili, no gól neprichádzal. Vyrovnávajúci presný zásah predsa len prišiel, v 75. minúte do odkrytej brány poslal loptu Staško. Posledné minúty sa už len dohrávalo, Bardejov mal aj v tomto čase loptu častejšie na kopačkách, no prvoradé bolo neinkasovať. Po remíze 1:1 a po výhre Popradu vo Zvolene a Lokomotívy Košice v Rimavskej Sobote ostal Bardejov na postupovom šiestom mieste. O šiestom mieste tentokrát rozhodli vzájomné zápasy.

Zápas sledovalo 628 divákov.

Partizán Bardejov - FK Haniska 1:1 (0:0)

Góly: 75. Staško – 60. Ondira

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Gmitter – Grohoľ, Belunek (71. Staško), Pyda, Gagnon (90. Verčimák), Sipľak, Ivanko-Macej (78. Makela), Andraščík (C), Kuhajdík, Milunović, Šosták

Hlasy trénerov:

Gejza Farkáš, tréner Hanisky:

„Do Bardejova sme prišli s cieľom hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov. Vedeli sme, že domáci majú veľmi silné kraje, či z pravej, či z ľavej strany.  Chlapci sa snažili plniť tie úlohy, ktoré sme si povedali pred zápasom.  Dali sme náhodný gól po chybe domácich, potom sme sa snažili udržať ten výsledok, aby sme vyhrali. Vyhrať by sme si nezaslúžili, Bardejov tlačil, mali rohové kopy. Na druhu ligu sa hral rýchlu futbal, na obe strany. Boli aj príležitosti, z našej strany síce menej, domáci mali viac. Sme spokojný.“

Jozef Kukulský, tréner Bardejova:

„Vedel som, že Haniska má veľmi dobre zorganizovanú obranu, vedel som, že sa na nás zodpovedne pripravia.  Dnes sme chceli hrať ofenzívne, chceli sme hrať kolmo, hrať dopredu. Vedeli sme, že to nebude na protiútoky.  Hostia majú vysokých a kvalitných hráčov, vedeli sme, že musíme ísť postupným útokom a to sa nám aj darilo. Chýbala mi finalizácia našich prihrávok.  Prvý polčas sme mohli vyhrávať 1:0. Potom prišiel skrat brankára, fatálna chyba. Som veľmi rád, za to nasadenie počas celého zápasu, vystupňované do tlaku, zaslúžene sme gól dali. Česť chlapcom, nielen za zápas. Boli aktívni, mali cieľ, chceli sme postúpiť. Ďakujem im za celú jesennú časť. Je ťažké, keď nám odišlo desať hráčov, odišla kvalita. Príležitosť dostali mladí chlapci, sme kompaktní, vieme si prihrať, vieme, čo chceme hrať. Som veľmi rád, že chlapci to dokázali a postúpili sme.“