Sabinovčan v Červenej Vode narazil do ľudí. Hrozí mu doživotie

1329x
27. Máj 2024
Hrozí mu doživotie: Sabinovčan v Červenej Vode narazil do ľudí
 Počas spoločenskej akcie Sabinovčan s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí, pričom v troch prípadoch išlo o maloleté osoby. (Zdroj: FB Polícia SR - Prešovský kraj)

Počas spoločenskej akcie Sabinovčan s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí, pričom v troch prípadoch išlo o maloleté osoby.

Z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia spáchaného v súbehu s trestnými činmi neposkytnutia pomoci a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky polícia obvinila 59-ročného vodiča, ktorý v sobotu (25. 5.) v Červenej Vode v okrese Sabinov narazil do ľudí. Informovala o tom hovorkyňa krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Počas spoločenskej akcie Sabinovčan s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí, pričom v troch prípadoch išlo o maloleté osoby. Záchranári počas víkendu informovali, že zranených bolo šesť ľudí, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia.
 
Vodič bez toho, aby poskytol pomoc zraneným osobám, z miesta ušiel. Policajná hliadka ho v krátkom čase na ulici Priemyselná štvrť vypátrala a bol obmedzený na osobnej slobode. (Zdroj: FB Polícia SR - Prešovský kraj) 

„Zranenia všetkých si vyžiadali lekársku pomoc. Vodič bez toho, aby poskytol pomoc zraneným osobám, z miesta ušiel. Policajná hliadka ho v krátkom čase na ulici Priemyselná štvrť vypátrala a bol obmedzený na osobnej slobode. Muž bol podrobený dychovým skúškam, výsledky všetkých presiahli dve promile," priblížila Ligdayová s tým, že muž bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Prípad rieši prešovský krajský policajný vyšetrovateľ, ktorý podľa jej slov vykonáva všetky potrebné procesné úkony. Mužovi v prípade preukázania viny hrozí odňatie slobody na 20 až 25 rokov alebo až na doživotie.
(14:45, red.) 
Diskusia
Pridať komentár