V sobotu čaká Slovensko inaugurácia prezidenta Petra Pellegriniho. Ako bude vyzerať jeho program?

1305x
13. Jún 2024
Slovensko čaká v sobotu inaugurácia zvoleného prezidenta Pellegriniho
Nového slovenského prezidenta Petra Pellegriniho čaká počas inauguračného dňa, v sobotu 15. júna, prevzatie paláca i slávnostná bohoslužba. (Zdroj: FB) 

Už túto sobotu 15. júna čaká Slovensko inaugurácia zvoleného prezidenta. Peter Pellegrini v rámci slávnostnej schôdze Národnej rady SR v budove Slovenskej filharmónie zloží sľub do rúk predsedu Ústavného súdu SR.

Nového slovenského prezidenta Petra Pellegriniho čaká počas inauguračného dňa, v sobotu 15. júna, prevzatie paláca i slávnostná bohoslužba. Ako informovali z Kancelárie Národnej rady SR, program novej hlavy štátu sa začne krátko predpoludním, a to slávnostnou schôdzu Národnej rady SR.

Pellegriniho po nej čaká krátka prehliadka jednotiek Ozbrojených síl SR, po ktorej sa odoberie do Katedrály sv. Martina. Tam sa o pol druhej popoludní začne slávnostná bohoslužba slova Te deum.
 

Po skončení bohoslužby budú ďalšie kroky Pellegriniho smerovať do Prezidentského paláca, ktorý si prevezme, a tiež sa rozlúči s odchádzajúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Na nádvorí paláca absolvuje i prehliadku Čestnej stráže prezidenta SR, po ktorej bude nasledovať slávnostný obed na pozvanie prezidenta.

V neskorých popoludňajších hodinách nový prezident položí veniec k Pamätníku generála M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji, a neskôr aj k Pamätníku Brána slobody na Devíne. Inauguračný deň bude zavŕšený slávnostnou recepciou na Bratislavskom hrade.
(14:00, red.)
Diskusia
Pridať komentár