9x
20. Apríl 2016

Premiéra Starších mini

Po dvojmesačnej príprave sa po prvýkrát predstavili budúce hviezdy BKM - družstvo Staršie mini.

V súboji so skúsenejšími chlapcami (BK Rytieri) ťahali ešte za kratší koniec a prehrali 56:15. Potešením pre trénerskú dvojicu Mojdis -Lindeman bolo niekoľko pekných akcií ich zverenkýň po sérii prihrávok, čo chlapcom tento typ hry výrazne chýbal.

Včera v poobedňajších hodinách odcestovali hráčky BKM do Gorlíc, aby sa stretli s dievčatami z družobného mesta. Aj keď hráčky z Gorlíc už hrajú súťažne a sú staršie, naše hráčky sa na ne veľmi tešili. Po dvoch nezrealizovaných zápasov, bola to ich premiéra. Výsledok v tomto prípade nehral úlohu. Ako hostia sme vyhoveli súperovi a tak sme hrali podľa ich predstáv, čo nám veľmi nevyhovovalo. Zahrali si ale všetky, čo bolo naším cieľom. Teraz budeme hľadať súpera aj pre kategóriu 2006, aby si porovnali schopnosti so svojimi rovesníčkami. V zápase v Gorliciach mal súper 10 hráčok nar. v roku 2003 a 8x2004. Družstvo BKM tvorili:

Staršie žiačky majú do konca sezóny už len 3 zápasy

V sobotu odchádzajú dievčatá do Bratislavy na svoj posledný dvojzápas a 7.5. odohrajú doma posledný duel s Trnavou, ktorý ukáže, čo všetko sa Bardejovčanky v tejto sezóne naučili. Táto kategória sa v klube začala formovať pred 4 rokmi. Po roku sa rozpadla, ostali len 3 hráčky. Počas nasledujúcej sezóny sa začala na novo formovať. K Čupovej, Fellegiovej a Ratvajská Sl. prišli nové hráčky - Puzderová, Bijalková, Plaskoňová. Čekanová a Benková-Rybárová. Do družstva bola zaradená Lizáková. Vrátili sa Grofčíková a Rusňáková. S týmito hráčkami začala ďalšia sezóna 2014-2015. V Decembi prišla Majerníková, Romanová a Olenčínová. Tie však fyzickú námahu nevydržali a postupne odišli. Z družstva odišli aj Plaskoňová, Ratvajská Sl. a Čekanová.

Kadetky či Staršie žiačky?

BKM Bardejov - ŽBK Rožňava 50:91 (21:53)
Biľová 15, Ferková 12 – Oravcová 19, Šimková K. a Šimková K. po 13

BKM Bardejov – 1.BKD Michalovce 56:71 (22:38)
Pekárová 24, Biľová 22 – Gazdová 27, Naščáková 12

V sobotu nastúpila šestica hráčok v zložení: 2 kadetky a 4 staršie žiačky. Pre trénera ťažký rébus. Do teraz kadetkám iba vypomáhali (občasné prestriedanie), teraz boli v základe. Od úvodných minút bolo jasné, že bardejovčanky budú ťahať za kratší koniec. Viazla obrana. Útok bol nezosúladený. Trénerovi bolo jasné, že dievčatá nemôže zaťažiť veľkými zmenami a tak prijal výsledok skôr ako zaznel konečný klaksón. Nové veci si ťažko hľadali miesto v štýle zabehnutej hry jednotlivých hráčok. Posledná štvrtina, však naznačila mierny posun.

Príliš málo času na veľkú zmenu. Nedeľa bola už iná. Do zápasu nastúpila ďalšia kadetka a ďalšie 2 staršie žiačky. Mladšie hráčky sa cez noc zoznamovali so zaslanými pokynmi od trénera. Úvodná štvrtina ešte nevyšla. Po zápase sa ukázalo, že rozhodla o výsledku. Dievčatá sa ale od 2.štvrtiny posúvali v obrane smerom nahor. Viac sa odvážili v útoku a začali sa súperovi vyrovnávať. Čo to znamená? Netreba starším, skúsenejším hráčkam vešať hlavu nad ťažkou situáciou v družstve ale naopak, treba viac poradiť mladším a vtiahnuť ich do hry. Tréner Mojdis zažil takýchto úvodzovkových pádov veľa, no stále sa družstvo z toho dostalo. Staršie (1999) by si mali spomenúť na výrok: budúci rok idete na M-SR. Nikto mu neveril a stalo sa. Treba veriť.

(17:00, L. Mojdis)