Vo východniarskom derby 16-gólový triumf

1014x
23. September 2024
Tatran mal derby zápas od začiatku pod kontrolou (Zdroj: V. Zamborský)

Hádzanári Tatrana Prešov nenašli premožiteľa ani vo svojom štvrtom vystúpení v novom ročníku Niké handball extraligy.

Na domácej palubovke v Tatran handball aréne si jasne 36:20 (20:11) poradili vo východniarskom derby s hádzanármi HK Košice. V tabuľke majú aj naďalej plný počet ôsmich bodov a vedú o skóre pred rovnako nezdolanými Bojnicami a Považskou Bystricou, s ktorou sa stretnú najbližšie.

Tatran mal derby zápas od začiatku pod kontrolou. Rýchlo si vypracoval pohodlný náskok a už štyri minúty pred koncom prvého polčasu viedol dvojciferným rozdielom. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Skóre postupne narastalo a napokon sa rozdiel zastavil na 16 góloch. Najviac presných zásahov v domácom tíme zaznamenal Adama Sako, ktorý sa prezentoval 8 gólmi.

Do druhého dejstva vstupovali tímy s deväťgólovým rozdielom (Zdroj: V. Zamborský)

V nasledujúcom kole Niké handball extraligy čaká hádzanárov Tatrana Prešov súboj na palubovke vicemajstra z Považskej Bystrice, kde sa zverenci trénera Ratka Djurkoviča predstavia v sobotu 28. septembra od 18:00 hod. Keďže aj ďalšie dva súboje absolvujú hádzanári Tatrana u súperov – najskôr v prvú októbrovú sobotu v Topoľčanoch a potom ich v utorok 8. októbra čaká vstup do Európskej ligy na palubovke francúzskeho Limoges, najbližšie sa doma predstavia až 12. októbra o 18:00 hod. v zápase 7. kola NHE proti ŠKP Bratislava.

NHE – 4. kolo

Tatran Prešov – HK Košice 36:20 (20:11)

Zostava a góly Tatrana

Mitošinka 1, Čupryna, Zubrický – Mitaľ 4, Karlov 6/1, Fech, Sako 8, Potnar 4, Fenár 1, D. Radčenko, Hozman 2, M. Antl, Araxá, Kimák-Fejko, Hernandez 4, Silva 6/3.

Najviac gólov súpera

Hruščák 11/2, Melich a Ľoch po 2, 7-metrové hody: 6/4 - 3/2, vylúčenia: 6:5

Priebeh

2:0, 5:2, 8:3, 11:4, 12:7, 19:8, 21:11, 25:13, 28:14, 31:16, 34:17, 35:20.

Pred východniarskym derby sa oba tímy borili so zdravotnými problémami. Hosťujúce Košice síce do Prešova prišli so svojimi dvomi zvučnými predsezónnymi posilami – Tomášom Urbanom a Teodorom Paulom. Obaja však počas celého zápasu ostali zahrievať lavičku a osamotený košický bombardér Patrik Hruščák, napriek svojej streleckej potencii a 11 streleným gólom, sám na všetko nestačil.

Tatran od úvodu ovládal dianie na palubovke a v polovici prvého polčasu si vypracoval sedemgólový náskok, keď Hozman zvyšoval na 11:4. Zelenobieli ťažili z pozornej obrany, výborných zákrokov Mitošinku a rýchlych protiútokov. Po Fenárovom góle v 26. minúte vyhrávali už dvojciferným rozdielom 18:8 a ešte v tej minúte Hernandez natiahol skóre na najvýraznejší prvopolčasový rozdiel 11 gólov – 19:18.

Najviac presných zásahov v domácom tíme zaznamenal Adama Sako, ktorý sa prezentoval 8 gólmi (Zdroj: V. Zamborský)

Do druhého dejstva vstupovali tímy s deväťgólovým rozdielom, obraz hry sa ale podstatne nezmenil. Po štvorgólovej šnúre medzi 36. a 41. minútou sa Tatran Sakovým gólom ujal vedenia 27:13 a rozdiel dvojnásobku gólov súpera držali zelenobieli ešte v 56. minúte, keď bol po zásahu Karlova stav 34:17.

V závere ale mali hostia aj chvíľkovú dvojnásobnú presilovku a túto výhodu dokázali využiť aspoň na úpravu skóre. Posledné slovo mal napokon gólom na 36:20 vo svojom iba druhom vystúpení v prešovskom drese Jorge Silva.
(13:00, IK)