1851x
30. September 2024
Gólová prestrelka na východe
Gerlachovčania sa lídra nezľakli (Zdroj:  P. Cingel)

FK Gerlachov privítal vedúci tím tabuľky z Medzeva. Hostia v doterajších desiatich kolách nestratili ani bod a inkasovali iba tri góly, viedli tabuľku a teda boli jasným favoritom zápasu.

Domáci sa s tým nechceli zmieriť a už v19. minúte bolo 2:0. Hráči Spartaku však futbal hrať vedia a tak už v 30. minúte bolo vyrovnané. Gólová prestrelka pokračovala a FK opäť poslal do vedenia Sopko. V závere polčasu vyrovnával Kovalenko.

V prvej časti hry sa hral dobrý futbal, no ani druhý polčas nebol horší. Len gólov bolo menej. Padol už len jeden, ale excelentný. Aktívny Jimenéz predviedol ukážkové nožničky a Fedor v bráne hostí bol bezmocný.

FK Gerlachov – MFK Spartak Medzev 4:3 (3:3)
Góly: 8. Venediktov, 19. Lazur (PK). 32. Sopko, 63. Jimenez – 24. Pavúk, 30. Vilkovský, 39. Kovalenko
rozhodovali: Molitoris, Jurášek, Baldovský
ŽK: Košč, Guľaš, Palša – Fedor, Terpaj, Lukáč, Kovalenko, 200 divákov

FK Gerlachov: Popjak – Majerník, Cordoba, Valkučák, Lazur, Guľaš, Košč (90. Benka), Havrila, Venediktov, Jimenez (90. Ravlikovskyi) Sopko (90. Stolárik)
(9:36, P. Cingel)