VIDEO | Deň otvorených dverí na Spojenej škole na Štefánikovej ulici

1354x
11. Február 2025
Remeslo má zlaté dno: na Spojenej škole na Štefánikovej ulici sa študovať oplatí
 Pozrite si našu videoreportáž
 
Deň otvorených dverí je vhodnou príležitosťou na prezentáciu školy a na získanie informácií o štúdiu. Túto príležitosť využili aj na Spojenej škole na Štefánikovej ulici v Bardejove.
 
„Je to taká celoškolská aktivita alebo akcia, na ktorej sa zapájajú nie len naši učitelia, zamestnanci, ale aj žiaci. Naši žiaci sú na každom jednom stanovišti, predstavujú odbory a sprevádzajú študentov zo základných škôl.
 
„Odbor obuvník je zaujímavé remeslo hlavne pre tých, ktorí sa zaujímajú o výrobu obuvi,“ povedala Sandra Mihaliková, študentka odboru biotechnológia s farmakológia. „Najlepšie na obuvníkovi je, že sú študenti finančne ohodnotení a môžu pokračovať v práci v tej istej firme a po ukončení štúdiá sa nemusia báť o uplatnenie,“ doplnil Oliver Pangrác študent odboru biotechnológia s farmakológia.
 
 
„Odbor technológia s farmakológia je ideálny pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodné vedy. Žiaci sa učia o výrobe liekov, biotechnologických produktoch a chemických procesoch,“ priblížila Sandra Mihaliková. Pokračuje Oliver Pangrác: „Praktické skúseností z laboratórií či nemocníc sú veľkým prínosom. Po ukončení štúdia môžu pokračovať na vysokých školách, pracovať v lekárňach, nemocniciach alebo laboratóriách.“
 
„Tento odbor sa nazýva obchodný pracovník a je skvelý pre tých, ktorí sa zaujímajú o prácu v obchode, marketingu alebo v predaji,“ uviedla študentka Mihaliková. „Nie je to len práca v obchodoch. Obchodný pracovník môže nájsť uplatnenie aj v hotelierstve, gastronómii, či cestovnom ruchu,“ priblížil Pangrác.
 
 Podlahári sa zameriavajú na rôzne typy podláh a ich úpravy (Zdroj: AHOJ TV)
 
„Žiaci v odbore grafik digitálnych médii sa zameriavajú na počítačovú grafiku,“ povedala Sandra a dopĺňa ju Oliver: „Kreativita je v dnešnej dobe kľúčová a po absolvovaní štúdia môžete pracovať na rôznych projektoch.“
 
„Podlahári sa zameriavajú na rôzne typy podláh a ich úpravy,“ vyjadrila sa Mihaliková S. „Je to veľmi žiadané povolanie. Po skončení štúdia môžu absolventi získať stabilnú prácu v stavebníctve,“ predstavil odbor Oliver P.
 
„Murár ponúka stabilné zamestnanie, pretože vždy bude dopyt po nových stavbách a renováciách,“ vyjadrila sa Sandra M. „Plus sa žiaci pripravujú na reálnu prax a môžu sa uchádzať o prácu v stavebníctve alebo v podnikaní,“ informoval študent Oliver. S.
 
 
Mihaliková: „Študenti odboru sociálno-výchovný pracovník sa pripravujú na prácu v rôznych sociálnych zariadeniach.“ „Sociálno- výchovný pracovník môže pomáhať ľuďom rôznych vekových kategórií. Odbor im ponúka stabilné uplatnenie v oblasti, ktorá je dnes veľmi potrebná,“ priblížil Pangrác O.
 
„Žiaci odboru pekár sa učia technológie výroby chleba, pečiva a veľa ďalšieho,“ priblížila študentka školy. „Vďaka výučnému listu je možné otvorenie aj vlastnej pekárne alebo cukrárne,“ dodal na záver Oliver.
 
„Otvárame znova štyri študijné a štyri učebné odbory, ale v priemere môžeme prijímať od á do 10 žiakov do jednotlivých odborov,“ informovala riaditeľka školy.
(13:45, red.)
Diskusia
Pridať komentár
mark