Skvelá správa, Bardejovčania jednoznačne postúpili do finále

7x
10. Jún 2016

Prvým finalistom 3B PHbL – HBC Knights Cactus Bardejov

Finalisti z Bardejova

Mnoho regionálnych hokejbalových líg už pozná svojich šampiónov. V Prešovskej 3B hokejbalovej lige zatiaľ poznáme prvého finalistu, ktorým sa stal HBC Knights Cactus Bardejov. Štvrťfinálovú aj semifinálovú sériu zvládol bez prehry 3:0.

Štvrťfinále v prvom zápase prinieslo divokú prestrelku. Vedenie sa prelínalo z jednej strany na druhú so šťastným koncom pre Bardejov. V druhom zápase si už oba celky dávali väčší pozor v obrane, čo vyústilo v taktický boj, kde definitíva padla až v predĺžení. Dlhšia prestávka medzi základnou časťou a play-off sa prejavila na hre Bardejova a až v treťom zápase sa Bardejov dostal do potrebnej pohody. Napriek tomu, že Bardejov zvíťazil 3:0 v sérií, Stemarc poriadne vytrápil Knights no bez vytúženého víťazstva.

1. zápas: HBC Knights Cactus BJ – Stemarc PO 7:5
Rusnák 3, Dolhý 2, M.Makara, Luč - D.Sedlák 2, Goffa 2, Stašík

2. zápas: Stemarc PO – HBC Knights Cactus BJ 2:3pp.
Goffa 2 - M.Makara, Luč, Lukaček

3. zápas HBC Knights Cactus BJ – Stemarc PO 4:1
Grohoľ, Luč, Lukaček, Ondeček – Goffa

Semifinále prinieslo pokojnejšiu hru napriek množstvu vylúčení. Obe mužstvá sa snažili hrať v prvom rade hokejbal a vysoký počet vylúčení vyplynul zo „zápalu hry“. V prvom zápase si Bardejov vypracoval vedenie 2:0, ale svojou nedisciplinovanosťou daroval súperovi presilové hry, vďaka ktorým sa Varnov dostal späť do zápasu a vyrovnal na 2:2. Netrvalo dlho a Bardejov si opäť uchmatol vedenie a v závere upravil výsledok na 4:2 gólom do prázdnej brány pri hre bez brankára Vranova.

Druhý zápas priniesol opäť kvalitný boj. Bardejov znovu rýchlo udrel v úvode zápasu keď strelil rýchle dva góly. Záverečný tlak Vranova sa nedostavil. Dôvodom boli vylúčenia na strane Vranova, ktoré umožnili Knights s pokojom dohrať zápas. V treťom zápase Bardejov sníval o finále. Jediný kto nemal hlavu v oblakoch bol brankár Zajac, ktorý zneškodnil veľké šance Vranovčanov. Tí podali v poslednom zápase skvelý výkon. Dostávali sa do gólových šancí, vytvorili si neraz veľký tlak, ale zápas nedotiahli do úspešného konca. V tretej tretine Knights znovu ožili a začali hrať opäť svoju hru, ktorá ich zdobila celým doterajším play-off.

HBK ZONE CODE VT - HBC KNIGHTS CACTUS BJ 2:4 (0:1,1:1,1:2)
Góly: Mat.Džupina 2 - Luč 2, Lukaček, Dolhý
Brankári: M.Palko - Zajac
Vylúčenia: 6:6

HBK ZONE CODE Vranov - HBC KNIGHTS CACTUS Bardejov 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: Lacko - Grohoľ, Lukaček, M.Makara
Vylúčenia: 7:3 naviac DUHAN (BJ) 10min.OT