Žiačky Partizána Bardejov sa stali vicemajsterkami Slovenska

9x
11. Jún 2016

Skvelá správa prišla z Popradu, Bardejovčanky sa stali vicemajsterkami aj v kategórii žiačky

Žiačky vyhrali dvakrát a skončili na druhom mieste. Ilustračné foto

Futbalové žiačky Partizána Bardejov dosiahli ďalší skvelý úspech. Po víťazstve v lige sa predstavili na turnaji v Poprade, kde sa medzi štyrmi družstvami rozhodovalo o Majstrovi Slovenska.

Bardejovčanky sa postupne stretli vo štvrtok so Slovanom, v piatok s Ružomberkom a v sobotu s Nitrou.

V prvom zápase Bardejovčanky nestačili na celok z hlavného mesta a prehrali 0:3, po polčase 0:2. Všetky tri góly zaznamenala Kaláberová.  V druhom stretnutí Ružomberok remizoval s Nitrou 1:1.

Druhý zápas Bardejovčankám vyšiel.  V zápase proti Ružomberku padlo až desať gólov, no šesť z nich zaznamenali Partizánky. Džundová otvorila skóre už v tretej minúte, avšak súperky dokázali otočiť. V 28. minúte Sokolová vyrovnala a o päť minút neskôr poslala svoj tím do vedenia.  V druhom polčase prišla chvíľa Vaľušovej a tromi gólmi dopomohla Bardejovu získať tri body.  V druhom zápase Slovan porazil Nitru vysoko 6:1.

Tretie kolo sa odohralo dnes (v sobotu, 11.6.). Východniarky deklasovali Nitru vysoko 9:2 a týmto víťazstvom si zabezpečili strieborné medaily.  Už po štvrťhodine bolo rozhodnuté, keď Partizán viedol 4:0. Štvrtý gól strelila Vaľušová a následne v druhom dejstve pridala piaty, šiesty, siedmy, ôsmy a aj deviaty gól Bardejova. Slovan Bratislava vyhral nad Ružomberkom 8:5 a stal sa majstrom Slovenska. Bardejovčanky obhájili striebornú priečku.

Najlepšou strelkyňou sa stala Vaľušová, nastrieľala spolu deväť gólov, najlepšou brankárkou bola vyhlásená Bardejovčanka Semanová.

Výsledky Bardejova:

Partizán Bardejov – Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

Partizán Bardejov – MFK Ružomberok 6:4 (3:2) Góly Bardejova: 3. Džundová, 28. a 33. Sokolová, 46., 59. a 60. Vaľušová

Partizán Bardejov – FC Nitra 9:2 (5:1) Góly Bardejova:  2. Čornaničová, 3. Tejová, 14. Sokolová, 16., 31., 41., 45., 50. a 61. Vaľušová

(15:40, red)