Zborovské sladké drevo prilákalo návštevníkov

30x
05. August 2014

Uskutočnil sa ďalší ročník Zborovského sladkého dreva

Už sme si zvykli, že posledná júlová sobota je v Zborove na futbalovom ihrisku venovaná milovníkom dobrej hudby. Inak tomu nebolo ani 26. júla 2014, keď sa o 16:30 hod. začal 12. ročník multižánrového hudobného festivalu Zborovské sladké drevo. Organizátori sa rozhodli venovať pozornosť hlavne bardejovským kapelám a hudobným zoskupeniam, keďže ich je v našom okrese dostatok.

Úvod festivalu patril novej hudobnej formácii, kapele East Beat a ich hosťovi Zborovčanovi Jankovi Kopčákovi. Kvalitná hudba, skvelé hudobné výkony v podaní členov tejto kapely, boli skvelým úvodom a ich hudba potešila ucho nejedného hudobného fajnšmekra.

10455534_10201581761666211_761571273_n.jpg

O 18:00 hod. vystúpili na pódium slávni Kollárovci zo Starej Ľubovne. Pri ich vystúpení spievali a tancovali všetky generácie návštevníkov festivalu. Po Kollárovcoch vystúpila, už nám dobre známa skupina Slnovrat. Predposlednou kapelou bola najlepšia country kapela nielen z Bardejova Wandráci a záver festivalu patril bardejovskej kapele Wendigo, ktorú už naši návštevníci dôverne poznajú a vedia, že títo chlapci sú zárukou skvelej hudby a skvelej zábavy.

Tento ročník bol výnimočný aj slávnostným aktom , ktorý sa odohral na našom festivale. Pri príležitosti 90. výročia prvej zmienky o dobrovoľnom hasičskom zbore v našej obci odovzdal Pavol Ceľuch – člen prezídia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a predseda Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany za účasti členov Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Bardejove čestnú zástavu za zásluhy - najvyššie vyznamenanie starostovi obce Jánovi Lukáčovi a predsedovi Dobrovoľného hasičského zboru v Zborove Štefanovi Fintorovi. Celým festivalom nás sprevádzal Bobor z Bardejova – Jozef Barborík a Animačný tím M21, ktorí sa postarali nielen o sprievodné slovo, ale pripravili aj bohatý program pre najmenších návštevníkov a bohatú tombolu.

Je už samozrejmosťou, že na festivale je postarané o všetky vekové kategórie, boli pripravené atrakcie pre deti – obrovská šmykľavka, ktorá mala u nás premiéru, autíčka, nafukovací hrad, maľovanie na telo, balóny, cukrová vata, pukance. O občerstvenie sa skvelo postaral Šport Bar na ihrisku. Svoje aktivity predstavilo Združenie na záchranu Zborovského hradu. Už v nedeľu nad ránom sa rozchádzali spokojní, vyspievaní a vytancovaní návštevníci. Publikum, ako každý rok , bolo jednoducho skvelé. Tento rok organizátori privítali množstvo nových návštevníkov, ale aj skalných priaznivcov, ktorí nevynechali ani jeden ročník. Každému jednému z nich ďakujeme za priazeň a podporu.

Ďakujeme aj všetkým organizátorom , dobrovoľníkom, štedrým sponzorom (Obecný úrad Zborov, Šport bar na ihrisku Zborov, J.M.J. Pro, s.r.o, Zborov , Animačný tím M21 Bardejov, M2 Bar Zborov, Jana Marcinová Humeníková - kaviareň Zborov, Vincent Hvišč Zborov, Matica slovenská, Fireman s.r.o. Prešov, Kykyn s.r.o. Bardejov, Remopel, a.s. Sabinov, Vladimír Kotvan – Manel, Gaton, s.r.o. Prešov, Stanislav Harajda - SUAN, Kondor, s.r.o., W – Control s.r.o., RTS – reklama Bardejov, NEST studio Bardejov) mediálnym partnerom: Bardejovsko – svidnícko – stropkovsko, Bardejovskej televízii, internetovému portálu Ahoj Bardejov.sk, moderátorovi, Jozefovi Barboríkovi a jeho animačnému tímu, zvukárom a všetkým účinkujúcim.

(10:15, A. Bišková)

450
Diskusia
Pridať komentár