17x
12. Júl 2016

Výborná reprezentácia Bardejova

Majstrovstvá Slovenskej republiky. Bardejovčanom sa darilo

V krásnu prvú júnovú slnečnú sobotu, v druhom najväčšom meste Slovenska v historických Košiciach sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kickboxe. Náš Edymax kickbox club Bardejov si tieto majstrovstvá nemohol nechať ujsť. V hojnom počte našich zverencov sa náš klub umiestnil bezkonkurenčne na víťaznej pozícii.

Nasledovné umiestnenia našich fighterov boli takéto:

V kategórii point fighting (ďalej PF) sa Tobiáš Kmec vo váhovej kategórii do 28 kg umiestnil na 2. mieste a v kategórii lightcontact (ďalej LC) na 3. mieste. Ďalší zverenec Tobiáš Pisarik (52 kg) si vybojoval 2. pozíciu v PF, tretí skončil v LC a v kategórii kick light(ďalej KL) sa tiež umiestnil na medailovej bronzovej pozícii.

Z dievčenskej osádky nášho klubu sa Sarah Olčáková vo váhovej kategórii 37 kg umiestnila nasledovne – 2. miesto LC, 2. miesto PF a KL. Lívia Adamuščinová si vybojovala 2. miesto v LC, 3. miesto v PF a KL.

Tomáš Cingeľ (57kg) si vybojoval 1. miesto v PF a striebornú priečku v kategórii low kick. Damián Vasiľ – 2. miesto PF a Full contact, 3. miesto lowkick. Dávid Stach - 2. miesto Full contact do 67 kg. Na víťaznú priečku sa postavil vo Full contacte – 86 kg Patrik Križan a v low kick na 2. mieste.

Matúš Sobek sa umiestnil dvakrát na 3. mieste a to v PF a KL, vo váhovej kategórii 69 kg. Naša skúsená Martina Cingeľová si vybojovala 1. miesto v PF        a striebro  v kategórii low kick. N. Grmanová obsadila 2. miesto v PF, KL a 3. miesto v LC do 55 kg. Greuš J. sa vo váhovej kategórii 57 kg umiestnil v LC na druhom mieste a tretí skončil v kick lighte. Prvú priečku si vybojoval Dávid Malán v LC a 3. miesto v KL. Kristek získal 1.miesto v kick lighte, druhý skončil v LC, a taktiež v low kicku.

Ďalší zo zverencov kickbox clubu Bardejov obsadili nasledovné pozície. Denis Katruščák v LC a KL skončil tretí. Vasiľ D. získal 2. miesto v LC a Roman Olešovský 3. miesto. Zaťková skončila na zlatej priečke v LC do 65kg, Sabová získala 2. miesto v KL.

Bronz si domov odniesli aj Nikolas Bohunický (57 kg) a P.Lukačovič v KL. Patrik Bilý obhájil druhé miesto v lowkick do 75 kg. Tretí skončil aj Michal Mlynka v kategórii do 75 kg v K1. Našu medailovú pozíciu uzatvára Martin Sabo so ziskom zlata v kategórii nad 91 kg v K1.

Spolu sme vybojovali 10 krát nové tituly majstrov Slovenska v kick boxe, 17-krát striebro a 15-krát bronz. Z 21 klubov sme v disciplíne semi contact skončili s počtom bodov suverénne  na 1. mieste. Celkovo sme zo všetkých klubov skončili na 2. mieste.

Našim zverencom srdečne blahoželáme a držíme prsty v ďalších športových úspechoch a výkonoch.

(19:40, V. Dudinský)