Nová okružná križovatka pri Kapušanoch je v prevádzke
Výstavba druhej etapy severného rýchlostného obchvatu Prešova pokračuje a motoristi sa dočkali ďalšieho dôležitého zlepšenia. (Zdroj: NDS)
Práce na výstavbe druhej etapy severného rýchlostného obchvatu Prešova pokračujú. Diaľničiari dnes odovzdali do prevádzky novú okružnú križovatku pri Kapušanoch, ktorá zaistí bezpečnejšiu premávku v tejto oblasti.
Okružná križovatka je v poradí už tretím stavebným objektom, ktorý diaľničiari odovzdali počas výstavby samotného obchvatu.
„Pre motoristov sme sprejazdnili už aj dvojicu mostov – jeden v rámci cesty I/18 a druhý na prístupovej ceste k západnému portálu tunela Okruhliak. Oba mosty významne pomohli ako živej premávke, tak aj logistike výstavby," spomenul investičný riaditeľ NDS Július Mihálik.
V súčasnej doznievajúcej stavebnej sezóne sa práce sústreďujú aj na mosty. Celkovo sa na tomto ťahu vybuduje 12 mostov, ktoré budú dokopy tvoriť vyše 1,6 kilometra.
Popri mostoch sa pracuje aj na budovaní násypov na východnej strane od tunela, dažďovej kanalizácie, či na výkopových prácach. Súčasťou vyše desaťkilometrového úseku prešovskej R4-ky bude aj takmer dvojkilometrový tunel Okruhliak, v ktorom prebiehajú raziace práce.
Po dokončení tento úsek doplní prvú etapu obchvatu a takisto aj juhozápadný diaľničný obchvat mesta. Pomôže tak odbremeniť Prešov od tranzitnej dopravy zo všetkých strán. V neposlednom rade ušetrí motoristom niekoľko minút jazdy.
(15:00, NDS)