Do Hrubej bašty aj tento rok zavítal Ružový bicykel

24x
20. August 2016

Aj ďalší ročník sa vydaril

ružový ahojbardejov.sk 2016 (7).JPG

 Ružový bicykel alebo kultúra kúsok ináč

 

Občianske združenie Kandelaber pripravilo už 4. ročník multižánrového festivalu pod jedinečným názvom Ružový Bicykel. Podujatie plné výtvarného umenia, hudby, divadla a neobyčajných ľudí z blízka aj zďaleka sa už tradične uskutočnilo v priestoroch Hrubej bašty na Veternej ulici v dňoch 19. 8. – 20. 8. 2016. Priestory sa zaplnili obrazmi, fotografiami, výrobkami z dreva, ale aj hudbou, divadlom či slovom. V nedeľu do 16.00 bude pokračovať Keramikársky workshop, ktorý sa koná priamo pred baštou.

V piatok program odštartoval spomínaným workshopom, kde bola prezentovaná výroba umelecko-remeselných výrobkov pod taktovkou skúsených lektorov. Workshop nadväzuje na úspešné kováčske, drevosochárske a keramikárske workshopy. Od 17.00 začal Reflektor, vol. 7. Diskusia sa niesla v znamení piva a cícera.  Priaznivci výrobkov z hliny si prišli na svoje aj v sobotu. V bašte sa uskutočnila vernisáž a slávnostné otvorenie, svoje diela vystavovali umelci zo všetkých oborov:


Anna Hausová: Akademická maliarka pôsobiaca v Prešove. Venuje sa kresbe, maľbe, objektu, inštalácii, bižutérii a šperku, ručne maľovaným textíliám, ilustračnej tvorbe, či monumentálno-dekoratívnej tvorbe v architektúre.


Maroš Baran: Umelec a módny dizajnér zo Zborova, momentálne pôsobiaci v Prahe. Jeho návrhy boli prezentované v San Franciscu, Londýne, Tokiu, New Yorku, Dubaji, Hamburgu, Brne a Prahe. Okrem módy sa venuje kresbe a maľbe.

Kristína Minčíková: Umelkyňa z Pravenca (okres Prievidza) sa venuje maľbe, kresbe a animovanej tvorbe. Momentálne pôsobí v Bratislave a Banskej Bystrici.

Lukáš Adamčin: „French medieval Trebuchet“ (r. 1100 – 1500) bol jedným z najväčších katapultov, ktoré sa kedy používali. Pre ich veľkosť a ťažký presun sa používali len vo väčších a významnejších bojoch. V Číne nimi katapultovali dokonca aj mŕtvych ľudí nakazených morom a inými chorobami.

Michal Machciník: Autor je topografom, hľadačom v krajine a sochárom. Pri potulkách okolím Košíc nachádza odkazy, fyzické či mentálne stopy a nevyjasnené príbehy. Tieto empiricky vyhodnocuje a spracováva v rámci uvažovania o danom mieste a ľudskej činnosti, s presahom do mystickej až religióznej roviny.

Študenti Fakulty umení TUKE prezentovali projekty a výber z tvorby študentov košického Ateliéru nových médií.

Martin Kutný: Akademický sochár. Autor sochy kata Jána na Radničnom námestí. Venuje sa reštaurovaniu kultúrnych pamiatok, komornému sochárstvu a maľbe.

Na akcii nechýbal ani kútik spoločenských hier BoardGames. K dispozícii boli kartové, strategické, párty, rodinné, logické či postrehové hry.  Bardejovčania mohli zhliadnuť aj divadelný kabaret. Od 21.00 priestor patril hudbe – najprv sa prezentoval projekt Stanislava Geciho a za ním to už bol Ondrej Zajac & Alternatiwave. V nedeľu pred baštou bude tretím dňom pokračovať Keramikársky workshop.

V najbližšom čísle našich novín nájdete rozsiahli článok o OZ Kandelaber. Noviny hľadajte vo svojich poštových schránkach ešte pred jarmokom. 

(21:10, j)

Ako zvládnuť DPH aj za pomoci otázok z praxe

http://ahoj.tv/firmy/detail/badum_sro.html

DPH pozvánka.jpg

1074
Diskusia
Pridať komentár
mark