Štyri zápasy, štyri výhry! Bardejovčanky potvrdili formu aj proti Komárnu

357x
14. Marec 2026
Partizánky zvládli aj Komárno, jar majú zatiaľ bez chyby
Partizánkam sa zatiaľ darí slušne 
 
Bardejovčanky majú na jar skvelú bilanciu. Štyri zápasy, štyri výhry a dvanásť bodov. To všetko znamená, že si s prehľadom zabezpečili účasť v elitnej nadstavbovej skupine. Tam to však už bude o niečo ťažšie.
 
Na Partizánky čakajú zápasy s Myjavou i Slovanom. Určite budú zaujímavé aj derby stretnutia s Tatranom Prešov. Len v ťažkých zápasoch totiž možno získavať skúsenosti a tie mnohé mladučké Bardejovčanky potrebujú.
 
Komárnu je veru čo vracať. Pred dvoma rokmi totiž hráčky KFC pripravili Partizánky o postup do prvej ligy. Dnes je však situácia iná a kvalita je na strane domácich dievčat.
 
 
Tréneri sa museli zaobísť bez zranenej Petrovej, a tak bolo potrebné nájsť iné riešenie v obrane. Výsledok ukázal, že bolo správne. Prvý polčas sa hral prevažne na polovici hostí. Ojedinelé pokusy o útok riešili Partizánky s prehľadom. V šestnástke robila poriadok nekompromisne a zároveň s prehľadom hrajúca Baníková, a tak Drutárovská veľa práce nemala.
 
V dobrom svetle sa ukázala aj čerstvá posila Misha Koyari. Veľa nabehala v strede poľa a spolu s ostatnými spoluhráčkami odviedla dobrú prácu. V prehustenej šestnástke hostí sa však presadzovalo len ťažko. Prvý úspech prišiel v 16. minúte. Po peknej akcii a spätnej prihrávke sa presadila Júlia Iľková. Partizánky aj naďalej dobýjali bránu KFC, no ďalší gól už v prvom polčase nepadol.
 
Bardejovčanky sa tešili z dvoch gólov 
 
Ani v druhej časti zápasu sa obraz hry nezmenil. Domáce dievčatá mali loptu častejšie na kopačkách a pokračovali v dobýjaní komárňanskej brány. Podarilo sa im to v 57. minúte. Po chybe v defenzíve si dobre nabehla Patrícia Urblíková a zvýšila na 2:0. Ďalší gól už diváci nevideli, a tak sa zápas skončil víťazstvom dievčat v dresoch Partizána.
 
Partizán Bardejov – KFC Komárno 2:0 (1:0)
Góly: 16. J. Iľková, 57. Urblíková
Rozhodovali: Marko, Gajdoš. Suchanič, ŽK: Závogyán, Lelovicz (obe KFC), 50 divákov
Bardejov: Drutárovská – Kapcová, Želínska, Koyari, Baníková, Bortníková (46. M. Iľková), Urblíková, J. Iľková, Cuperová, Lazúrová (46. Čechová), Sabolová (71.Bereščáková)
(18:37, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár
mark