Drienica otvára sezónu: Nový chodník aj traily

54x
18. Jún 2026
Traily, nový náučný chodník a lanovka na Lysú - PSK spúšťa letnú sezónu na Drienici
 
 Lanovka Lysá- Drienica sprístupňuje pohorie Čergov pre všetky kategórie návštevníkov. (Zdroj: PSK)
 
Prešovský samosprávny kraj oficiálne otvára letnú turistickú a cyklistickú sezónu na lanovke Ski Lysá Drienica. Verejnosť sa počas tejto nedele môže tešiť na jazdu najdlhšou lanovkou na Slovensku za zvýhodnené vstupné, ale aj na traily, cyklookruh, testovanie bicyklov či na prechod novým zábavno-náučným chodníkom Čergova. Kraj podujatie pripravuje s najväčším cyklistickým portálom na Slovensku. Turistická verejnosť nielen z východu sa túto nedeľu 21. júna stretáva v stredisku Ski Lysá.
 
Prešovský samosprávny kraj tu v spolupráci s najväčším slovenským cyklistickým portálom oficiálne otvára tohtoročnú letnú turistickú a cyklistickú sezónu. Na Drienici čaká na návštevníkov až do popoludnia bohatý športový program, cyklotraily, cyklookruh, testovanie bicyklov aj aktivity pre deti i ďalšie sprievodné podujatia. Samozrejmosťou bude sedačková lanovka, ktorou sa v tento deň odvezú za špeciálne zvýhodnené vstupné.
 
 Verejnosť sa počas tejto nedele môže tešiť na jazdu najdlhšou lanovkou na Slovensku za zvýhodnené vstupné. (Zdroj: PSK)
 
Obojsmerný lístok pre dospelého vyjde v túto nedeľu len na dve eurá, pre dieťa do 15 rokov na jedno euro a k dispozícii bude i výhodný rodinný lístok za päť eur. Celodenný lístok na lanovku pre dospelých a bikerov má stáť desať eur a deti do 15 rokov zaň zaplatia iba päť eur.  
 
Stredisko ponúka ideálne podmienky aj pre cyklistov, ktorí majú k dispozícii ľahké či pokročilé cyklistické traily a hustú sieť cyklotrás v okolí. Návštevníci budú môcť využiť služby miestnej požičovne bicyklov, zúčastniť sa na spoločnom cyklookruhu, absolvovať jazdy na trailoch pod dohľadom skúsených inštruktorov alebo otestovať bicykle svetových značiek priamo v teréne. Celý športový a cyklistický program podujatia vrátane testovania bicyklov organizačne a odborne zastreší spoločnosť MTBIKER.  
 
Pre peších turistov sú pripravené organizované výlety so sprievodcami, ktorí predstavia lokálne prírodné krásy z úplne novej perspektívy. Rodiny s deťmi ocenia sprievodné detské aktivity a bohatú gastro zónu s občerstvením, ako aj otvorenie zábavno-náučného chodníka Čergov v réžii Krajskej organizácie cestovného ruchu Prešov Region, ktoré je naplánované o 11.00 hod. pri hornej stanici lanovky Drienica – Lysá.
 
 Stredisko ponúka ideálne podmienky aj pre cyklistov. (Zdroj: PSK)
 
Lanovka Lysá- Drienica sprístupňuje pohorie Čergov pre všetky kategórie návštevníkov od rodín s deťmi až po náročných športovcov. Prešovský samosprávny kraj do jej znovuotvorenia investoval 500-tisíc eur a oficiálne sprístupnil v septembri minulého roku. Lanovka do srdca Čergova má a za sebou úspešnú zimnú a lyžiarsku sezónu a aktuálne vstupuje do letnej.
 
Jej oficiálne spustenie si môžu návštevníci 21. júna užiť v čase od 10.00 do 16.00 hod.
(11:22, PSK)
Diskusia
Pridať komentár
mark