Hokejisti HC 46 vyhrali nad Popradom aj v druhom zápase!

5x
15. August 2014

Bardejov porazil extraligový Poprad aj v druhom zápase

IMG_0306.JPG

Hokejisti HC 46 Bardejov v dnešnom (piatok, 15.8.2014) prípravnom zápase vyhrali v Poprade, ktorý pravidelne hrá našu najvyššiu slovenskú súťaž.  Bardejovčania si v príprave na začiatok zvolili extraligistu, aby preveril Hornošarišanov, ako sú pripravení na začiatok sezóny. V prvom zápase v utorok Bardejov na domácom ľade vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch http://ahoj.tv/clanok/hokejisti_v_priprave_porazili_extraligovy_poprad.html

V odvetnom zápase dostal v bráne príležitosť Andreanin, ktorý sa zapotil už v prvej minúte, keď chytil strelu Takáča.  Napriek úvodnej väčšej aktivite domácich v desiatej minúte pohrozili hostia, no Ščurko blafákom neprekonal domáceho gólmana. Niekoľko desiatok sekúnd pred koncom prvej tretiny mali šancu Popradčania, avšak k strele sa nedostali.  V prvej tretine boli aktívnejší domáci, avšak do šatni sa šlo za bezgólového stavu.

Úvod prostrednej časti vyšiel hosťom veľmi dobre. Puk vybojoval Saliji, ten našiel Prokopa, ktorý to trafil pod hornú tyčku – 0:1. Takmer v polovici zápasu sa HC 46 dostali do dvojgólového vedenia. V rohu získal puk Cutt, ktorý našiel voľného Gmittera a švihom trafil presne tam, kde chcel – 0:2. O dve minúty mohli domáci znížiť, avšak Andreanin bol pozorný.  Ďalší šok pre domácich prišiel už o chvíľu. V 34. minúte Bardejov využil presilovku, puk sa odrazil k Sabolovi a ten nekompromisne zakončil – 0:3. Do konca dvadsaťminútovky gól nepadol.

Po výbornej prostrednej časti hry to mali hostia veľmi dobre rozohrané.  No Popradu na zníženie stačilo iba 51 sekúnd. Sýkora posunul puk Šeligovi a ten prekvapil Andreanina – 1:3. Na rozdiel jediného gólu mohol Poprad znížiť v 47. minúte, avšak Sýkorova delovka skončila na tyčke.  V ďalších minútach si už Bardejov udržal víťazstvo, gól do konca zápasu nepadol.

Bardejovčania teda porazili extraligový Poprad aj v druhom prípravnom zápase.  Najbližšie sa Bardejov predstaví doma, v utorok 19.8. od 17:00 hod. privíta Prešov.

HK Poprad - HC 46 Bardejov 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Góly a asistencie: 41. Šeliga (Sýkora, Paukovček) – 22. Prokop (G. Saliji, Segľa), 29. Gmitter (Cutt), 34. Sabol (Hopkovič, Ščurko)

HK Poprad: Sedlačko (Sidor) – Malina, Makovský – Kasík ("C"), Kurali – Dinda, Šeliga – D. Šterbák, Pitka – Matis, Paukovček, Sýkora – Ďuriš, Zvoník, M. Nagy – Paločko, Takáč, Gápa – Tomečko

HC 46 Bardejov: Andreanin (Palko) – Takač, Slimák – Devečka, Gajdoš – Polaček, Hopkovič – Gmitter ("C"), Cutt, Baláž – G. Saliji, Prokop, Segľa – Sabol, Ščurko, Vaško – Kohutiar, Šimčák, Česelka

(19:20, red)