Michalovce vyhrali penaltovým gólom, Staš vylúčený

4x
17. August 2014

Michalovce po výhre išli do čela tabuľky, Bardejov vonku ešte nebodoval

10590664_686527938102268_8880902998531102786_n.jpgV sobotu 16.8.2014 pokračovala druhá futbalová liga už štvrtým kolom.  Partizán Bardejov v prvom kole vyhral na domácom trávniku o tri góly, následne prehral v Poprade, aby v uplynulom kole vyhral doma  a získal ďalšie tri body. V sobotu na Bardejov čakal doposiaľ najsilnejší súper – tím Michaloviec.  Obaja súperi sa stretli aj v príprave, v Bardejove vyhrali hostia 4:2.

Michalovce doposiaľ ešte v lige nezaváhali a vyhrať chceli aj v sobotu.  Po úvode, v ktorom sa oba celky rozohrávali, postupne sa k lopte začali dostávať čoraz viac domáci hráči.  V 20. min. po prieniku Grucu domáci Rabiňák zasiahol hráča, za čo videl žltú kartu.  Po polhodine sa začalo na ihrisku mierne iskriť a rozhodca vytiahol viacero žltých kariet.  Viacero príležitosti si vypracovali domáci, avšak Molčan ostal neprekonaný.  V poslednej minúte prvého polčasu sa mohli domáci ujať vedenia, avšak hostia odolali.

Nervozita v zápase pokračovala aj v druhom polčase. V 53. min.  bol potrestaný J. Zápotoka. Aj po hodine hry musel Molčan vytiahnuť niekoľko dobrých zákrokov. V 63. min. sa Michalovce dostali až do šestnástky, no lopta šla mimo.  Zlom zápasu nastal v 65. minúte. Staš dostal druhú žltú kartu za faul na domáceho hráča a uvidel červenú kartu.  Nariadená bola penalta! Loptu si na biely bod postavil Bayon a ten prekonal Molčana – 1:0.

Po góle hostia ožili, no bolo cítiť, že hrajú o jedného hráča menej. Na rad prišli striedania na oboch stranách a taktiež niekoľko žltých kariet. Tri minúty pred záverom mohli domáci streliť druhý gól, no nepodarilo sa im to. V nadstavenom čase sa už Bardejovu nepodarilo vyrovnať, Michalovčania si výhru ustrážili.

MFK Zemplín Michalovce – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)

Gól: 68. Bayon (pen.)

Karty:   20. Rabiňák, 30. Podhorin, 70. Morlacchi, 86. Perez  – 27. Gagnon, 32. Staš, 53. Zápotoka, 69. Kica, 65. Staš

Zostava oboch tímov:

Michalovce: Kira – Gallo, Perez, Leško (55´Regáli), Turik (79´Grič), Kunca, Morlacchi, Podhorin, Streňo, Koscelník (55´Bayon), Rabiňák

Bardejov: Molčan – Palša, Grohoľ, Kica, Revák, Gruca (81´Pyda), Gagnon (76´Guľa), Staš, J. Zápotoka (71´Berecký), Andraščík, L. Zápotoka

(12:00, red)