Slávnostné vyhodnotenie programu Čistý Bardejov 2016
Beseda k programu Čistý Bardejov
Komunitná nadácia Bardejov, v rámci programu Čistý Bardejov, každoročne od roku 2007 organizuje súťaž o najkrajšie okolie rodinného domu, bytového domu a organizácie v meste, ktorú vyhodnocujú členovia Správnej rady KNBJ, poslanci MsZ a dobrovoľníci nadácie.
Okrem tohto verejného ocenenia má program Čistý Bardejov aj svoju druhú - reštrikčnú úroveň, ktorá spočíva vo vyhľadávaní tzv. "hyzdičov" mesta - priestranstvá a objekty, ktoré svojím vzhľadom alebo stavom narúšajú celkové prostredie mesta
Slávnostné vyhodnotenie za doprovodu hudobnej skupiny Duo TA SA sa uskutočnilo v piatok, 21.10.2016 v priestoroch Hornošarišského osvetového strediska.
Po vyjadrení zástupcov miestnej samosprávy – viceprimátora Marcela Tribusa a poslanca MsZ a PSK Andreja Havrillu k ukončenému ročníku „Čistého Bardejova 2016“ i k spolupráci Mesta s komunitnou nadáciou si víťazi súťaže O najkrajšie okolie prevzali ceny z rúk Andreja Havrillu a Jozefa Jarinu.
Vyhodnotený najväčší hyzdič získava každoročne putovnú „ cenu “ Bodliak mesta.
Za rok 2016 toto ocenenie získal, na základe vyhodnotenia študentov Strednej priemyselnej školy z 9 kandidátov – hyzdičov Protipovodňový múr na rieke Topľa v Bardejove, ktorého investorom je Slovenský vodohospodársky podnik, š. p., odštepný závod Košice a vydavateľom Stavebného povolenia na predmetnú stavbu bolo Mesto Bardejov.
Vyhodnocovanie súťaže O najkrajšie okolie je každoročne uskutočňované hodnotiacimi komisiami zostavenými z členov Správnej rady KNBJ a jej grantovej komisie, poslancov mestského zastupiteľstva a dobrovoľníkov KNBJ.
V kategórii rodinných domov boli ocenení:
1. miesto – rodina MUDr. Jána Staška, mestská časť Dlhá Lúka, Chmelník 29
2. miesto - rodina Ing. Jána Mochnackého, Pod Šibeňou horou 36
3. miesto - rodina Jaroslava Sisaka, mestská časť B. N. Ves, Pálenica 11A
V kategórii bytových domov:
V kategórii organizácií:
(20:50, JJ, MK)
Spojená škola, Štefánikova 64, Bardejov
2840 M biotechnológia a farmakológia
V študijnom odbore biotechnológia a farmakológia sa žiaci naučia robiť chemické analýzy vzoriek, pripraviť určené liekové formy, analyzovať liečivá. Spoznávajú metódy a technológie, ktoré odrážajú nové trendy v rozvoji biotechnológie a farmakológie, mikrobiológie a biochémie, medicíny a výživy. Po skončení štúdia môžu pracovať v biochemických, mikrobiologických, potravinárskych, farmaceutických laboratóriách, lekárňach, vo výskumných a zdravotníckych zariadeniach. Svoje uplatnenie nájdu nielen v štátnej správe, ale aj pri podnikaní v tejto oblasti. Môžu tiež pokračovať v štúdiu na vysokej škole biotechnologického a farmaceutického zamerania.