Rozhodli sa urobiť dobrý skutok a pomôcť tak tým, ktorí to majú v živote oveľa ťažšie

12x
18. Január 2017

Keď deti pomáhajú

deti pomáhajú (1).JPG

Spoločne zapózovali

 

Všetko sa to začalo už pár týždňov pred Vianocami – tým čarovným obdobím, keď sa človek  pozastaví a zamyslí nad všetkým, čo mu život nadelil a uvedomí si, že nie každý mal v živote toľko šťastia ako on.

Preto sa žiaci 5. A triedy, triedy pre žiakov s intelektovým nadaním zo Základnej školy na Komenského ulici v Bardejove, rozhodli urobiť dobrý skutok a pomôcť tak tým, ktorí to majú v živote oveľa ťažšie.  Spolu so svojimi mamkami a babkami napiekli a vyzdobili medovníčky, ktoré sme spoločne v škole zabalili do krásnych balíčkov a potom mohol prísť ten deň „D“.

Už od skorého rána sme v príjemnej atmosfére vyzdobeného vestibulu, za zvukov vianočných piesní, ponúkali balíčky medovníčkov za symbolickú cenu všetkým okoloidúcim. Pristavovali sa žiaci, učitelia, rodičia a úprimne pochválili a ocenili snahu žiakov pomáhať, no a samozrejme aj prispeli a ponúkli sa medovníčkom.

Ak niekto nemal poruke peniaze, stačilo zavinšovať, zaspievať a sladká odmena bola istá. Posledné zásoby medovníkov sa predali počas prestávok a mohlo sa bilancovať. Predajom sa nám podarilo vyzbierať takmer 185 eur, vedenie školy sa rozhodlo pomôcť a zaokrúhlilo sumu na 200 eur. Všetky peniaze sme spolu s malým vinšom odniesli do Domova sociálnych služieb Dúha v Bardejove. K dobrej veci sa rozhodla pripojiť aj DFS Dubinčan, ktorá spolu s nami spríjemnila predvianočné chvíle svojim vianočným programom slova a piesní a venovala ovocné a potravinové balíčky.

Všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili a pomohli z nenápadnej myšlienky urobiť jeden veľký dobrý skutok, srdečne ďakujeme!

(E. Baldovičová a žiaci 5.A zo ZŠ na Komenského ulici v Bardejove)

 

17627_10203672459083222_6589035803332420603_n.jpg

1174
Diskusia
Pridať komentár