Uskutočnilo sa predposledné kolo cyklistickej ligy

28x
02. September 2014

IMG_5820.JPG

V Starej Ľubovni sa 30. a 31. augusta konali dve kolá amatérskej východoslovenskej TOP ligy v cestnej cyklistike. V sobotu sa na štart kritéria postavilo 28 pretekarov. Štartové pole bolo rozdelené do dvoch skupín. Najprv štartovali súťažiaci vo veku 50 rokov a viac spolu so ženami. Túto kategóriu vyhral Pavol Cifra z Cykloklubu Bardejov zo ziskom 28 bodov. Druhé miesto obsadil Vlado Olejár z Popradu s 16 bodmi a tretí skončil Kollar Ľubo z Novej Lesnej s 8. bodmi.

Potom sa na štart postavilo početnejšie a výkonnostne lepšie obsadené pole mladých jazdcov vo veku nula až 49 rokov. Tam získal najviac bodov Dušan Kozel z ŚK Klokan Košice. Ivan Saloň z BIKE PRO Banská Bystrica skončil s 20 bodmi na druhom mieste  a tretí skončil Ladislav Horváth z ISACO TEAM Košice. V nedeľu sa na trati dlhej 60 km predstavilo 80 pretekárov vrátané silnej skupiny z Poľska. Najlepším bol Ondrej Glajza z kategórie A reprezentujúci české Znojmo v čase  1,33,41 h.

Jednotlivé vekove kategórie vyhrali: kat. B Halik Ján CK Poprad v čase1,33,49 h, kat. C Jaroslav Chovanec z Košíc za 1,33,49, kat. D Peter Bodnovič z klubu CYKLOSPIŠ za 1,34,58, kat. D Peter Petko - Cykloklub Bardejov za 1,38,18 a medzi ženami suverénne kráľuje Zuzka Malachovska z ŠK Klokan Košice v čase 1,52,17. V nedeľu 7. septembra bude v Gemerskej Polome posledné kolo našej ligy. Na jazdcov čaká skoro 17 km dlhá časovka do vrchu z cieľom na kopci Suľova .Po preteku bude aj záverečné vyhlásenie celej ligy, na ktoré Vás srdečne pozývame.

(12:15, P. Cifra)