Ilustrátor z Austrálie navštevuje mestá po celej Európe, nakreslil aj Bardejov

14x
31. Január 2017

Po ceste naprieč Európou navštívil aj Bardejov

londyn bj.jpg

Bardejov očami Maxwella

 

Austrálsky ilustrátor a cestovateľ Maxwell Tilse žije v Londýne, no zmapovanú má už celú Európu. Navštevuje mestá na starom kontinente a vytvára kresby každého mesta. Presne tak, ako ich vidí on. Aj takouto formou si vytvára pamiatku na všetky zaujímavé kúty, ktoré navštívi.

Maxwell počas každej cesty vytvorí kresbu mesta a zaradí ju do vlastného cestovateľského denníka. Aj napriek nepriaznivému počasiu mladíka neodradí nič od tejto určite zaujímavej záľube. Každú kresbu porovná s reálnou fotografiou a rozdiel je niekedy naozaj minimálny. Počas ciest zavítal aj na Slovensko a navštívil, okrem iných, aj historické mesto Bardejov, zapísané v svetovom zozname UNESCO.

„Z Krakowa som sa presunul na Slovensko a navštívil som malé stredoveké mesto blízko hraníc - Bardejov. Keď sme dorazili, privítal nás sneh. Bardejov má obdlžníkové námestie a kostol. Mesto bolo úplne čarovné,“ prezradil cestovateľ na margo návštevy Bardejova. 

V galérii nájdete postupne tieto mestá a štáty: Barcelona, Budapešť, Dánsko, Gdansk, Krakow, Krumlov, Londýn, Liptovský Mikuláš, Praha, Česko, Viedeň, Varšava. 

Že sa kresby vydarili, môžete posúdiť sami.

(10:40, j, foto: maxwellillustration) 

 

reklama II.jpgProfil firmy

1187
Diskusia
Pridať komentár