Hokejisti HC 46 vykročili správnou nohou

6x
13. September 2014

Bardejovčania nedali žiadnu šancu Detve a získali prvé tri body

Hokejisti HC 46 Bemaco Bardejov v piatok 12.9.2014 v prvom kole nového ročníka privítali celok Detvy. O všetkom novom, čo sa udialo pred začiatkom sezóny, sme vás už informovali: http://ahoj.tv/clanok/startuje_prva_hokejova_liga_bardejov_zacina_uz_dnes.html

Do Bardejova prišla Detva s oneskorením a pred zápasom stihla len trojminútovú rozcvičku.  No začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán. Na začiatku zápasu si domáci zahrali presilovku, no gól nedali. Mierne aktívnejší boli Hornošarišania a v siedmej minúte sa aj tešili z úvodného gólu. Sabol prihrával nikým nekrytému Kohutiarovi a ten sa nemýlil – 1:0.

Domáci boli mierne aktívnejší, no nebezpeční boli aj hostia a v 17. minúte mohli vyrovnať, avšak Palko sa vyznamenal.

V úvode druhej tretiny mal šancu Saliji, no ten ešte gól nedal, ale o necelú minútu sa už Bardejovčania tešili. Po prihrávke Kohutiara si puk zobral Baláž a strelou k tyči zvýšil na 2:0.

V 27. minúte už na ukazovateli svietilo 3:0, staronový hráč Hričina si počkal na odrazený puk a brankárovi nedal šancu – 3:0.

Palko inkasoval prvýkrát v novom drese v 34. minúte. Obrancovia nechali priestor Ríhovy, poslal gólmana do opačnej strany. Po góle ukázal divákom neslušné gesto, za čo bol rozhodcom upozornený.

Minútu pred koncom druhej tretiny Hričina pridal svoj druhý gól a vrátil svojmu tímu trojgólové vedenie.

V úvode poslednej tretiny mohli hostia znížiť, no mierili nad. V 44. minúte znížil Kentoš, keď prekonal padajúceho Palka. Desať minút pred záverom zápasu strelil Hričina svoj tretí gól a hetrikom sa prezentoval pred staronovými fanúšikmi.  Zvýšil na 5:2 a definitívne rozhodol o víťazstve Bardejova. Do konca zápasu už gól nepadol, aj keď hostia ešte mohli znížiť, no Palko niekoľkokrát svoj tím podržal.

Bemaco zvíťazilo v úvodnom zápase o tri góly a pripísalo si prvé tri body. V druhom kole sa Bardejov predstaví v Prešove.

Tréner Branislav Kohutiar po zápase povedal: „Hneď v prvej tretine sme súpera prestrieľali, myslím si, že celý priebeh zápasu sme mali v rukách. Za stavu 3:0 sme mali štyri čisté, gólové príležitosti. Keby sme ich boli premenili, tak súper by sa zlomil. Som rád, že sme aj potom dali ďalšie góly. Prvý zápas je stále ťažký, určite aj hráči cítia zodpovednosť. Je to náročné pre samotných hráčov, som rád, že sme to zvládli. V každom zápase treba ísť na 100%, proti Bardejovu sa bude chcieť každý vytiahnuť.“

Syn trénera, Roman Kuhutiar, strelil v novom drese úvodný gól sezóny. „V Bardejove sme sa zišli dobrá partia, príprava bola na hojdačke, no sú tu dobré podmienky. Dúfame, že nám zápasy budú vychádzať a naplníme ciele, ktoré boli nastolené z predošlých rokov. Máme vyrovnané štyri päťky, dúfajme, že nám to pôjde a že budeme víťaziť.“

HC 46 Bardejov – HC 07 Detva 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 7. Kohutiar (Sabol, Vaško), 23. Baláž (Kohutiar), 27. Hričina (Takáč, Cútt), 39. Hričina (Cútt), 51. Hričina (Cútt) – 34. Říha (Sládok), 44. Kentoš (Srnka, Hataš)

Zostava Bardejova: Palko (Andreanin) – Slimák, Takáč (K), Devečka, Hruška, Polaček, Hopkovič, Mojdis – Baláž, Cútt, Hričina – Segľa, Prokop, Saliji – Kohutiar, Sabol, Vaško – Zikmund, Šimčák, Česelka.

Zostava Detvy Korytár (Donoval) – Hataš, Pač, Metcalfe, Sládok, Németh, Mačkovič, Kucej, Nociar – Řiha, Srnka, Žilka – Graham, Kanaet, Parkhouse – Zuzin, P. Fekiač, Buda – V. Fekiač, Mahdalík, Kentoš.

(15:00, red)