Bardejovčania obľubujú hlavne vyprážané jedlá

30x
08. Apríl 2017

* Článok bol uverejnený v novinách AHOJ BARDEJOVízie č. 1/2017

Hlavne vyprážané jedlá

vypr jedla.JPG

Vyprážané jedná bodujú 

 

Ako reštaurácie vedia, koľko majú denne pripraviť porcií? Čo ak sa uvarí málo jedla? Alebo ak niečo zvýši? Odpovedá manažérka Restaurant Stadion Daniela Rondzíková.

 

Ako viete, koľko budete potrebovať surovín na prípravu jedál na nasledujúci deň?

Po dvoch rokoch už máme celkom presný odhad, koľko tovaru budeme potrebovať. Niektoré reštaurácie robia objednávky aj týždeň dopredu, aj to pomáha zistiť, ktorého jedla sa koľko predá. Tovar si väčšinou objednávame priamo z Bardejova, takže ho neskladujeme. Máme otvorené do večera, takže ak by niečo ostalo na obed, vieme to pripraviť pre zákazníkov aj večer. Mnoho surovín má však dlhšiu spotrebu, vtedy to nie je problém. Zo surovín, ktoré nevydržia dlho, radšej objednáme menej a ak nám ešte chýba, vieme to v krátkom čase dokúpiť a dovariť.

 

Vravíte, že ak máte surovín na prípravu jedla málo, viete ho dokúpiť a že tovar kupujete aj z Bardejova. Zaobstarávate si iba slovenské výrobky?

Slovenské produkty sú drahšie na rozdiel od okolitých krajín, no sú kvalitné. Krátku chvíľu sme spolupracovali s poľskou firmou, no neosvedčilo sa nám to. Spoluprácu sme zrušili a zamerali sme sa na domáce firmy z regiónu.

 

Ako prebieha klasický deň v reštaurácii?

Kuchári chodia do práce ráno o siedmej. Doobeda sa pripravuje denné menu, poobede sa už začína chystať menu na nasledujúci deň. Takže predpríprava je už deň dopredu. Ak máme ubytovaných hostí, ráno podávame raňajky a večer v ponuke sú večere. Výhodou je, že kuchári nemusia chodiť do práce skoro ráno.

 

Po akých jedlách je najväčší dopyt?

Sú to rôzne vyprážané jedlá, krkovičky, zemiaky na kyslo, pirohy, halušky. Asi tie jedlá, ktoré si ľudia nemajú doma čas pripraviť. Idú aj šaláty, no v obľube sú vyprážané jedlá. Veľké percento tvoria slovenské pokrmy. Nedá sa povedať, že sa ľudia zdravo stravujú.

(20:55, red)

 

card club 2-2017.jpg

Diskusia
Pridať komentár